Столові ножі

51 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Столовий ніж — здавалось би, досить звична річ. Без нього важко уявити сервірування як щоденного, так, там паче, святкового столу. Однак виявляється, у нього дуже давня історія походження, що своїм корінням сягає у часи кам'яного віку. Цікаві факти з минулого, особливості сервірування та важливі нюанси вибору якісних столових ножів розглянемо далі у статті.

Столові ножі: цікава історія

Перші ножі суттєво відрізнялись від звичного нам інструменту. Їх робили з того, що можна було знайти на поверхні землі, а саме з каменю, кісток, найчастіше з кремнієвих пластин. Такі прибори, звичайно, не були міцними й гострими в нашому розумінні. Час йшов, людство розвивалось і згодом прийшло до видобутку та обробки металів. Так з'явились бронзові й мідні ножі. Це був час великих імперій і великих війн, а ніж тоді в основному був зброєю та незамінним атрибутом солдатського життя.

Наступним етапом розвитку столового прибора є період обробки заліза. Зброя з цього матеріалу коштувала дуже дорого, а саме виробництво зберігали у таємниці та передавали з покоління в покоління. Бували випадки, що один меч коштував як декілька сіл. А у часи інквізиції за дуже якісну зброю (не таку, як у всіх) могли спалити на вогнищі. Робилося це тому, що людину підозрювали у зв'язках із нечистою силою. Цей час характеризується великим різноманіттям форм ножа. Північні регіони відзначились появою дерев'яного руків'я, щоб на морозі рука не примерзала до металу.

На території нашої країни ніж — символ вільної людини, челядь не могла похвалитись таким інструментом.

На зміну варварській епосі завоювань приходить Відродження — час розвитку науки, мистецтва, і повного, а головне якісного освоєння металу. Також з'являється вогнепальна зброя, яка дещо витісняє ніж і меч. Але не на морі, де процвітає піратство і морські відкриття, адже порох у вологому кліматі не довго залишався сухим і ставав непридатним до використання. Тому старий, добрий клинок був у пошані. Особливий попит мав іспанський ніж під назвою наваха. Він був прототипом нашого складного ножика. У той час носити з собою литу холодну зброю мали право лише солдати й верхівка суспільства, тому прості люди й придумали для себе таку конфігурацію.

З початком індустріальної революції та переходом від ручного виробництва до машинного з'являється неймовірна кількість видів ножів. Кінець XVIII-початок XIX сторіччя характеризується також початком ери столового етикету і різноманіттям приборів сервірування. Основне призначення ножа тепер не вбивати, а готувати та споживати їжу.

Нюанси етикету

Нехтувати правилами сервірування столу не варто навіть у щоденному житті. Це чудова можливість перетворити простий прийом їжі на вишукану трапезу, а під час урочистого святкування важливих подій це вияв поваги до гостей і ознака вихованості, а також хорошого смаку господарів дому.

В наш час столовий ніж займає почесне місце поруч зі столовою ложкою і закусочним ножем. А знаходиться це все з правої сторони тарілки. З допомогою цього столового прибора їдять різноманітні страви, а кінчиком леза допомагають виделці впоратись з гарніром.

Рекомендації щодо вибору

Асортимент цих столових приборів може вразити будь-кого. Сучасні та під старовину, мінімалістичні та з оздобленням. Для виготовлення столових ножів використовують:

  • нержавіючу сталь;
  • срібло;
  • золото.

Обирати варто з врахуванням не лише матеріалу виготовлення, але і якості виробів, вигляду та ціни.

На що звернути увагу

При виборі такого предмета сервірування зверніть увагу на зовнішній вигляд і вартість. Подумайте про сумісність ножів з іншими столовими приборами, що є у вашому арсеналі. Підрахуйте потрібну кількість. В такій справі не зайвим буде поцікавитись і про наявність сертифікату якості. Неякісні ножі мають властивість швидко псуватись.

Якщо ви любите вживати їжу красиво, то столові ножі будуть незамінними на вашому столі. В інтернет-магазині АРС ви можете переглянути широкий асортимент столових приборів від відомих виробників та купити столовий ніж в Україні на ваш смак. А доставка полегшить задачу. До речі, набір стане гарним подарунком для близьких людей.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон