Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Виготовляють радіатори опалення сталеві, чавунні, біметалічні і алюмінієві. У кожного з матеріалів своя тепловіддача: 100-200 ват. Секційні і панельні батареї служать багато років, не вимагають обслуговування. Вибирають радіатор з урахуванням особливостей будови системи опалення, по потужності, звертаючи увагу на деякі інші характеристики, на особливості будівлі.

Як вибирати радіатори опалення

На питання, як вибрати радіатори опалення, відповідь дадуть досвідчені сантехніки. Алюмінієві батареї характеризуються найвищою тепловіддачею. Вони мало важать, легко монтуються. Для їх безперебійної роботи використовують якісний теплоносій. У них часто накопичується повітря, тому потрібно періодично відкривати кран Маєвського.

Виготовляють два типи алюмінієвих батарей: литі та екструзійні. На радіатори опалення ціна залежить від вартості матеріалу, з якого вони виконані, від кількості секцій і особливостей технології їх виробництва. Литі секції алюмінію відрізняються високою міцністю.

Екструзійні конструкції складаються з трьох частин. Верхні і нижні колектори литі. Серцевина виготовляється на екструдері. Всі частини з'єднують на спеціальному обладнанні. Обидва типи алюмінієвих батарей добре зарекомендували себе в роботі. На них дається тривала гарантія.

Біметалеві батареї

Біметалеві батареї опалення вважаються невибагливими. Вони не бояться гідравлічного удару, не схильні до корозії. Вони виробляються секціями та монолітними. Вода рухається всередині них по сталевих або мідних трубах, канавок. Верхній шар біметалічної батареї робиться з алюмінію.

Сталеві батареї

Сталеві батареї коштують недорого. Вони робляться з тонкого металу, важать небагато. Панельні конструкції складаються з двох листів, між якими розміщені канали. По них рухається тепловий носій. З внутрішньої сторони часто виконані ребра, що забезпечує конвекцію повітря.

Сталеві батареї можуть складатися з вертикально розміщених труб, з'єднаних двома колекторами. Такі моделі не бояться самого високого тиску, коштують дорожче інших сталевих аналогів. У них привабливий зовнішній вигляд.

Чавунні батареї

Чавунні батареї сьогодні рідко застосовуються. Вони важкі. У них утворюються відкладення, які забивають канали, і вода практично перестає рухатися. Вони важкі, повільно нагріваються і остигають. Сучасні дизайнерські моделі з художньою ковкою коштують дорого.

Яку батарею купити в квартиру, а яку в будинок

Теплоносій в системі центрального і автономного опалення відрізняється чистотою, вода подається під різним тиском. Це важливо врахувати при виборі батарей. Для квартир у висотних будинках підійдуть сталеві моделі, біметалеві. Вони витримують високий тиск. Не бояться брудної води. Прослужать в системі центрального опалення 20 і більше років.

У приватних будинках з автономною системою опалення можна встановити будь-який вид радіатора. У трубах невеликий тиск. Вода рухається самопливом або подається насосом. У ній немає ніяких агресивних домішок. Якщо pH теплоносія не більше 7-8, то можна купити алюмінієві батареї. Якщо не врахувати цей показник, то вони прослужать до 10 років максимум.

Важливий етап вибору батарей опалення, підрахунок теплової потужності. Враховувати потрібно кількість вікон, дверей, матеріал стін, утеплені вони, чи є підвал, горище, і які вони. Якщо всі ці показники виявляться на низькому рівні, то потрібно купити батареї опалення на 70-80% потужніше, ніж розраховувалося. Теплова віддача радіаторів залежить від температури теплоносія. Алюмінієві моделі швидше за все нагріваються і віддають тепло.

При виборі звертають увагу і на оформлення батарей. Чавунні моделі на ніжках, стилізовані під старовину, ефектно виглядають. Фарбують батареї основному в світлих тонах. У сучасному інтер'єрі без надмірностей, відмінно виглядають алюмінієві, сталеві, біметалічні моделі. Менеджери інтернет-магазину допоможуть з вибором, пояснять основні критерії і нюанси цього питання.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон