Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

З огляду на те, скільки різних видів келихів існує, потрібно уважно розбиратися в цій темі, щоб купити дійсно потрібні келихи. З цієї статті ви дізнаєтеся, чи впливає форма і розмір келиха на смак і аромат напою, скільки келихів варто купити, які набори бувають, на які характеристики орієнтуватися.

Келихи для вина і шампанського

Не дарма ми починаємо огляд саме з келихів для вина. Саме для вина існує найбільше видів келихів. Деякі дегустатори для кожного сорту вина використовують певний келих. Розберемося в основах. Келих для вина складається з трьох частин: основи, ніжки і чаші. Основа служить опорою для келиха, ніжка з'єднує основу і чашу, а чаша якраз і містить саме вино.

За великим рахунком, головне що формує смак і аромат вина, це чаша. Коли ви купуєте перші і базові келихи в будинок, то краще вибрати стандарт у вигляді тюльпаноподібної форми чаші. Така форма (що звужується догори) збереже і розкриє весь букет ароматів вина. При цьому якщо ви наллєте в келих вина на одну третину, то зможете збільшити до максимуму контакт вина з повітрям. Звуження чаші допоможе сконцентрувати всі аромати до вашого носу.

Як правило, келих для червоного вина включає в конструкцію більш широку чашу. Це забезпечує ще більший контакт з повітрям. У келиха Піно Нуар найбільш широка чаша, що направить інтенсивні винні аромати вгору.

Красиві келихи для білого вина, як правило, меншого розміру. Наприклад, келихи Шардоне схожі на Піно Нуар, але є меншими за розміром. Білі вина - більш легкі фруктові вина, з такими ж лайт-ароматами. Це вимагає меншої температури подачі і меншого келиха, відповідно.

Якщо вам важко вибрати келихи для вина, ви можете продегустувати його з різних келихів. Цей трюк допоможе визначитися.

Шампанське краще пити з келиха-флейти. Ця висока форма ідеально утримає гру бульбашок тривалий час. Такі моделі доступні у більшості виробників: наприклад, келихи Люмінарк порадують і ціною, і якістю.

Деякі більш ароматні і вінтажні ігристі вина варто наливати в келих для білого вина, щоб розкрити складні аромати. Ще кілька років тому модними були келихи-креманки для шампанського. Але цей варіант лише про красу. Бульбашки в такій формі моментально зникнуть.

Кришталеві або скляні келихи: які краще купити?

Якщо вам потрібні найкращі келихи на ринку, то шукайте кришталь, який не містить свинцю. Це келихи, ціна яких буде вищою від скляних келихів чи кришталевих зі свинцем.

Колір скла або кришталю впливає на сприйняття напою. В ідеалі і кришталь, і скло повинні бути абсолютно прозорими і ідеально гладкими: без будь-яких подряпин, бульбашок, мутних смуг. Тільки в таких бокалах ви зможете розглядати вино на вигляд. Якщо ви вибираєте чарки, келихи, фужери для інших спиртних напоїв, то можете купувати і матові моделі.

Келихи для мартіні, хайбол і інші келихи для коктейлів

  1. Келих хайбол нагадує звичайний стакан, у нього прямі або злегка V-подібні стінки, міцне дно. Використовують його для різних коктейлів. Зазвичай в таких коктейлях більше безалкогольного напою, ніж алкоголю. Підходить для Кривавої Мері, Джин тоніка, викрутки.
  2. Келих для мартіні схожий на трикутник на ніжці. Ніжка в основному висока, щоб не гріти руками напій. Підходять не тільки для мартіні, але і для коктейлів на основі мартіні (джин з мартіні, наприклад), для Космополітена.
  3. Щоб подавати коктейлі з масивною прикрасою зверху, різнокольоровими шарами, льодом, потрібні великі келихи, щоб помістився і сам напій, і інгредієнти для прикраси.
  4. Якщо вам подобається маргарита, то доведеться купувати спеціальний келих. У нього дуже широкий край (ще ширший, ніж у келиха для мартіні), а за формою келих Маргарита схожий на креманку.
  5. Мідна чашка "Московський Мул" призначена для того, щоб утримувати низьку температуру напою.

Келихи для бренді, віскі, коньяку

Незважаючи на те, що ці спиртні напої різні за смаком і ароматом, є один келих, який ви зможете застосувати для всіх. Це сніфтер. У нього досить широка чаша з конусоподібною верхньою частиною, щоб утримувати аромат.

Велике дно і невисока ніжка дозволяють злегка нагрівати напій рукою, щоб розкривати його ще краще.

Келихи для пива

Щоб купити келихи в Києві або в іншому місті України, вам потрібно знати основні види келихів для пива:

  • вайзен. Підходить для пшеничного пива.
  • пілснер для світлого пива.
  • пінта. Універсальний варіант, підходить для крафтового пива.

Все це розмаїття келихів і склянок трохи спантеличує. Якщо вам потрібно допомогти з вибором, зв'яжіться з нами, і скористайтеся безкоштовною консультацією нашого інтернет магазину.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон