Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Дюбелі - різновид кріпильного оснащення, що служить для фіксації саморізів, шурупів на поверхнях зі складною фактурою, що не дає їм міцно зачепитися в товщі матеріалу. Інакше ці пристрої називають гільзами або втулками. Вони є подовжені пластикові або металеві стрижні з порожнечею всередині, які мають зовнішні насічки, що розправляються при вбиванні в них металевого кріплення.

Дюбеля: різновиди, відмінності

Кріпильні дюбелі різняться за призначенням, конструкцією. Складаються із двох основних частин:

  • Розпірної, при вбиванні в основу, яка міняє форму, що забезпечує фіксацію кріплення в цегляних, бетонних, пористих, гіпсокартонних або інших підставах.
  • Не розпірної, що залишається в незмінному стані. Її довжина повинна відповідати розміру елемента кріплення.

Деякі моделі дюбелів додатково оснащуються обмежувальними елементами типу «манжетом», які не дають їм провалюватися всередину отворів в пухких основах.

У розпірній частині присутні шипи, виступи, зубчики, встановлені в протилежному напрямку вкручування. Вони не дозволяють прикріплювачу вискочити зі стіни після встановлення. Стопорні пристрої типу вусиків, елеронів, не дають саморізам в дюбелях прокручуватися при їх установці. Правильну деформацію виробу у процесі експлуатації забезпечують прорізи, що є у його бічних частинах.

За типом монтажу дюбель цвях буває:

  • Рамним. Спеціальний вид кріплення із двома розпірними зонами.
  • Фасадні. Призначений для фіксації на теплоізоляційному матеріалі, тому розмір даного пристрою підбирають з урахуванням проміжку між шаром утеплювача і стіною. Зазвичай такі дюбелі виготовляють із металу.
  • Покрівельним. З не розпірною втулкою, отвором на закінченні та розширеним капелюшком зверху. Цвяхи в таких дюбелях проходять через гільзу та фіксуються в основах.
  • Для утеплювача. За конструкцією буває розпірним або не розпірним. Відмінна особливість даних виробів - збільшений капелюшок, що допомагає кріпленню триматися на пухкому м'якому матеріалі.

Більшу частину кріпильних гільз виготовляють із пластику, що відрізняється покращеною міцністю, еластичністю та потрібною в'язкістю для потрібної деформації. З цією метою використовують:

Поліетилен Легкий, стійкий до агресивних речовин, морозу, корозії. «Старіє», розтріскується з часом.
Поліпропілен Твердий, стійкий до зношування, витримує нагрівання до +140 градусів. Тріскається у процесі використання.
Нейлон (поліамід) Стійкий до вібрації, механічних, хімічних впливів. Вбирає вологу, тому не можна використовувати у вологу погоду.

Єдине "слабке місце" пластикових дюбелів - горючість, тому при зведенні конструкцій, що працюють в пожежонебезпечних умовах, застосовують вироби з металу.

Як вибрати дюбелі для різних поверхонь

Дюбелі застосовуються для встановлення в основі різних типів:

  • з підвищеною щільністю;
  • пухкі;
  • листового чи панельного типу;
  • з пустотілих матеріалів.

У конструкціях із щільних матеріалів, таких як бетон, камінь або монолітна цегла, застосовують фіксувальні елементи з потужними розпірними пристроями, що дозволяють їм надійно триматися в просвердлених отворах. До них відносяться вироби:

  • розпірного;
  • рамного;
  • цвяхового типу.

На пухких, пустотілих матеріалах (газобетон, піноблоки) використовують особливий вид дюбелів з різьбленням зовнішнього типу, розпірним кінцем або спеціальні моделі типу GB зі спіральними лопатями зовні. Їх вбивають у поверхню молотком, після чого вкручують у них шурупи.

Якщо вас цікавлять якісні дюбелі, ціна на які вас влаштує, знайти потрібні вироби можна в каталозі нашого інтернет-магазину. Щоб купити дюбеля в Києві, просто перейдіть на наш сайт та оберіть необхідні товари з асортименту.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон