Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Безперебійну роботу ріжучого і обробного інструменту забезпечить функціональний верстат на ручному, автоматизованому і комбінованому управлінні.


Різновиди верстатів


Залежно від характеру використання, заточувальний інструмент може бути:

 • універсальним, для обробки ріжучих пристроїв з простим типом поверхні, таких, як, ножі, ножиці, фрези, викрутки і т.д.
 • вузькоспеціалізованим, для обслуговування деталей зі строго заданими параметрами, наприклад, свердел, перетяжок, пилок та ін.


Універсальні пристосування зручні у використанні і в деяких випадках замінюють верстати по дереву. З їх допомогою можна не тільки якісно заточити робочі поверхні ріжучих предметів, а й вирівняти і згладити поверхню дерева, натурального і штучного каменю і металу.


У конструкцію точильних верстатів може входити:

 1. абразивний елемент у вигляді кола;
 2. алмазний круг;
 3. абразивна стрічка.


Найбільш поширені високооборотні точильні агрегати, зі швидкістю обертання, що становить близько 2000 - 10000 об/ в хв, з двома дисками, розташованими з різних сторін на валу одного електродвигуна.


Особливості пристрою верстатів і їх функціонал


У конструкцію заточувальних верстатів входять:

 • станина, що служить опорним майданчиком для кріплення вузлів агрегату. Часто в ній розташовується панель управління і електричні елементи пристрою.
 • стійка, на якій розміщується точильна головка, з санчатами і ходовим гвинтом для регулювання висоти абразивного круга.
  точильна головка, що фіксується на стійці за допомогою кронштейну з направляючими, з електродвигуном і фланцями для установки алмазного або абразивного круга.
 • стіл, що тримає на собі суппорт, з направляючими і рукояткою для управління поперечною подачею.
 • супорт, з поворотним захватним механізмом для фіксації деталей, що рухається вперед і назад в поздовжньому напрямку, який змінює кут нахилу і повертається уздовж горизонтальної осі.
 • тримач, що утримує заточувати інструмент під час його обробки, зі змінними кріпильними елементами під різні види оброблюваних деталей.


У деяких виробництвах затребувані пристрої, що поєднують в собі шліфувальний і точильний верстат (точильно-шліфувальні). У них встановлюють шліфуючу стрічку на місці другого абразивного круга. Такі верстати підходять для вирівнювання поверхні деталей невеликого розміру, що погано піддаються обробці ручними шліфувальними машинками.


Також деякі моделі для зручності забезпечені осередками для зберігання власників та шаблонів установки, а також шліфувальних і шкіряних кіл, що входять в комплект пристрою.


Продуктивність і технічні параметри


До основних характеристик верстатів для заточення відносяться:

 • Потужність. Для побутового використання досить 150 - 250 Вт, але, для роботи з великим інструментом потрібно більше енергії.
 • Максимальне число оборотів. Розрахунковим шляхом була виведена оптимальна величина цього показника, складова 2700 - 3000 оборотів в хвилину.
 • Посадковий діаметр кола. Залежить від діаметра вала.
 • Товщина і діаметр кола. Вибирається в залежності від параметрів заточування.
 • Наявність захисного елемента у вигляді кожуха і прозорого екрану, що попереджає травмування при можливому пошкодженні абразивного елемента;
 • Підсвічування;
 • Можливість кріплення деталей до опорної поверхні.


Крім універсальних моделей, більшого поширення набули спеціалізовані пристрої: верстати для заточування свердел, стрічкових і дискових пилок, а також різців та інших професійних інструментів і пристосувань.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон