Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Вимірювальний інструмент призначений для визначення геометричних параметрів заготовок. За характером застосування буває універсальним чи спеціалізованим. За способом дії: ручним, автоматизованим, механізованим або напівавтоматичним. За кількістю оброблюваних деталей його поділяють на одновимірний або багатовимірний.

Вимірювальний інструмент: різновиди, характерні риси

Крім розмірів, габаритів предметів, вимірювальні пристрої визначають відстані до об'єктів, їх фізичні показники (вага, обсяг, склад). Найбільш популярні у будівництві, столярній справі, виготовленні меблів, інших конструкцій.

До ручного інструменту відносять більшість пристроїв, призначених для вимірювання окремих вузлів або деталей. До них входять:

Лінійка

Це зручний інструмент, що зазвичай виготовляється із нержавіючого металу: сталі чи алюмінію. Його довжина може становити від 20 см до понад 1 метра. Моделі зі значними габаритами можуть оснащуватись розкладною конструкцією, що значно полегшує використання та зберігання. Метрична шкала на таких лінійках відрізняється прецизійною точністю та наноситься на основу способом вигравіювання, тому не стирається та не пошкоджується під час експлуатації. Існують жорсткі моделі, що призначені для вимірювання прямих поверхонь та гнучкі, що здатні точно вирахувати довжину навіть за наявності вигинів. 

Косинець

Такий прилад стане незамінним при вимірюванні зовнішніх чи внутрішніх прямих кутів та для перевірки рівності двох поверхонь. Він може виготовлятись із пластику, дерева, або металу. Багато сучасних пристроїв оснащені вбудованим транспортиром, зручним руків’ям на корпусі, магнітною смужкою або спеціальним отвором для зручного зберігання.

Штангенциркуль

Завдяки своїй унікальній конструкції, він вважається найбільш точним зі всім можливих інструментів такого призначення, адже здатен виміряти довжину до частки міліметра. Застосовується для виміряння зовнішній та внутрішній діаметр, довжину, товщину або глибину. Існує декілька його типів:

  • Механічний, що обладнаний штангою зі шкалою та губками по обидві сторони;
  • Циферблатні, що самостійно показують дані на шкалі та спрощують процес розрахунку;
  • Електронні, що оснащені цифровим екраном, на який проєктуються достовірні дані.

Рівень

Цей інструмент використовується для визначення рівності тієї чи іншої поверхні та оцінки кутового відхилення. Залежно від особливостей конструкції, розрізняють наступні види:

  • Бульбашкові користуються популярністю в будівельній справі. В металевій чи пластиковій основі знаходиться спеціальна колба, наповнена рідиною та бульбашкою повітря в ній. Він є простим в експлуатації, міцним та універсальним, але його точність буде недостатньою для масштабних проєктів;
  • Трубний, що принципом роботи є схожим до попереднього, але відрізняється набагато меншим розміром, формою корпусу та наявністю магнітів. Зазвичай, він використовується для укладання елементів округлої форми: труб, балок, профілів тощо;
  • Гідрорівень, який являє собою дві посудини, сполучених між собою гнучким шлангом. Він відрізняється стійкістю до падінь та ударів та стане корисним для роботи на великих площах;
  • Електронний, що є найбільш сучасним інструментом зі всіх попередніх. Замість колби з рідиною оснащений цифровим екраном, що показує точні дані. Він також доповнюється додатковими функціями, що значно спрощують експлуатацію.

Нівелір

Це професійний пристрій, що застосовується для надзвичайно точних вимірів при різноманітних роботах: визначення типу місцевості, висоти певних точок, вирівнювання значних площ поверхні, будівельних процесах всередині приміщення. Надійність достовірності даних забезпечує його принцип роботи — завдяки лазеру, пристрій випромінює горизонтальні, вертикальні чи перпендикулярні лінії. Попри невеликі габарити, від значно покращує якість виконуваних робіт, економить час та дозволяє виміри на великих відстанях. 

Купити різноманітні вимірювальні інструменти за доступною ціною можна в інтернет-магазині Арс, що здійснює швидку доставку в будь-яку точку України.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон