Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Труба каналізаційна - важливий елемент інженерно-технічної системи будь-якої будівлі чи споруди. Сантехнічні труби входять до складу зовнішньої та внутрішньої каналізації приватних або багатоповерхових будинків, виготовляються з довговічних, надійних матеріалів. Розрізняються по діаметру, розмірами, товщині стінок, способу монтажу. Особливості, технічні характеристики різних видів розглянемо докладніше.

Труба каналізаційна: особливості розміщення

Внутрішні каналізаційні труби виконують функцію збору стічних вод на ділянках водоспоживання будівель. За ним використана вода переміщається в зовнішній трубопровід, що переміщає її до очисних установок. В даних спорудах стоки очищаються до потрібного стану, після чого відправляються до встановлених місцях скидання. Зовнішня труба зливна повинна володіти:

  • Стійкістю до динамічних, статичних навантажень.
  • Зносостійкістю, хімічною стійкістю.

При монтажі вуличної каналізації особлива увага приділяється місцям з'єднання трубопроводу. Вони повинні бути абсолютно герметичними, без переходів або зсувів, щоб витримувати сезонний підйом ґрунтових вод, переміщення техніки та людей, які проходять за їхніми поділами прокладки.

До каналізації внутрішнього типу ставляться такі вимоги:

  • Підвищена міцність.
  • Стійкість до перепадів температур, хімічних реагентів.
  • Сумісність з зовнішніми трубами по діаметру.
  • Можливість безперешкодного переміщення стічних мас.

Для з'єднання окремих ділянок зовнішнього або внутрішнього трубопроводу застосовуються спеціальні кріпильні пристрої - фітинги фланцевого, нарізного, самофіксуючого або компресійного типу. Дані пристосування являють собою альтернативу зварюванню, дозволяючи провести монтаж каналізації з меншими витратами в більш короткі терміни.

Різновиди, характеристики, відмінності

Каналізаційні труби виготовляють з бетону (залізобетону), азбестоцементу, чавуну, ПВХ, поліетилену, поліпропілену і кераміки. З характеристиками, особливостями даних виробів ознайомимося детальніше:

Азбоцементні Мало важать, коштують недорого, хімічно стійкі. Але, при цьому тендітні, що ускладнює їх перевезення, з шорсткою внутрішньою поверхнею. Небезпечні для навколишнього середовища через вміст токсичних компонентів.
Залізобетонні (бетонні) Застосовуються для влаштування зовнішніх ділянок каналізації. Багато важать, тому потребують застосування спецтехніки для монтажу або перевезення.
Чавунні Чавунна каналізація довговічна, надійна, термостійка, але через велику вагу використовується рідко. Крім того, такий трубопровід схильний до корозії, засмічення через внутрішню шорсткість поверхні.
Керамічні Гладкі, водонепроникні, але дуже крихкі, що обмежує можливості їх використання.
Пластикові Мають малу вагу, стійкі до вологи, зносу, хімічних впливів. В цей час застосовуються найчастіше.

Пластикові каналізаційні труби бувають:

  • Поліпропіленовими. Для них характерне сіре забарвлення. Відрізняються поліпшеною жорсткістю, теплостійкістю, але не завжди можуть використовуватися в якості зовнішньої каналізації.
  • Полівінілхлоридними (ПВХ). Їх забарвлення сіре або помаранчева. Випускаються в легкому, середньому і важкому класі міцності. Стійкі до хімічних реагентів, механічних пошкоджень. Найчастіше застосовуються для влаштування зовнішнього трубопроводу.
  • Гофрованими поліетиленовими. Призначені для комплектації заміських будинків, влаштування централізованих стічних систем. Їх відмінна риса: збільшений діаметр, що становить до 850 мм.

Вироби рудого кольору призначені для прокладки під землею. Зливна труба сірого або білого відтінку використовується, в основному, всередині будівель. Її застосовують у випадках, коли сірий колір виглядає не естетично, наприклад в місцях з'єднання каналізаційних комунікацій з сантехнічними пристроями. Для виготовлення білих труб застосовують мінералізований поліпропілен посиленої щільності. Товщина їх стінок становить 2,7 мм, що дозволяє експлуатувати дані вироби в високотемпературному режимі. Вони витримують нагрівання до 95 градусів. Каналізаційні труби також бувають коричневими, чорними або зеленими.

Чорні, зелені або сині пластикові труби, виготовлені з ПВД, служать для прокладки дренажу, захисту кабелю при його прокладанні під землею. Коричневі вироби, так само як і помаранчеві, використовуються при прокладанні зовнішньої (самопливної) каналізації. Чим більшу товщину стінок вони мають, тим глибше може бути їх розташування.

Купити внутрішні та зовнішні каналізаційні труби, комплектуючі до них, включаючи фітинги, кути, коліна, заглушки та інші з'єднувальні елементи для монтажу за вигідними цінами в Україні можна в нашому магазині з доставкою. У нас ви знайдете кращі пропозиції від перевірених постачальників з гарантією якості.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон