Лінолеум - один з найбільш популярних типів підлогового покриття, який поєднує в собі практичність, невисоку вартість, простоту в догляді та довговічність. Воно підходить для житлових і комерційних приміщень, може використовуватися в кухнях, вітальнях, спальнях, офісах, громадських приймальнях, магазинах, на складах. Щоб ви змогли його підібрати, розберемо, які особливості має цей матеріал.
Особливості підлогового покриття
Лінолеум - це синтетичний або натуральний матеріал, що випускається у вигляді рулонів. Може бути односкладним або ж багатошаровим. Має високі ізоляційні характеристики. Ділиться на два класи: побутовий та комерційний (має підвищений рівень зносостійкості). Під нього можна встановлювати систему тепла підлога. За типом матеріалу, з якого виготовляють лінолеум, це підлогове покриття ділять на кілька видів:
- Натуральний. Випускається зі смоли, лляної олії, деревно-коркового борошна, а також джутової тканини. Має тривалий термін служби - до 40 років.
- Релін. Виготовляється з дрібних відходів гуми або бітуму, рідше - синтетичного каучуку. Не боїться вологи, підходить для промислових приміщень.
- Нітроцелюлозний. Належить до категорії екологічних матеріалів. Не боїться механічного впливу, вологи. Однак є пожежонебезпечним.
- ПВХ. Це багатошаровий матеріал з підкладкою або без неї. Недорогий, безпечний в експлуатації, підходить для житлових і комерційних приміщень.
- Алкідний. Випускається з модифікованих смол. Рекомендований для застосування в житлових приміщеннях. Відповідає нормам пожежної безпеки.
Представлене підлогове покриття має чимало переваг перед традиційною дерев'яною підлогою. Воно невибагливе до умов експлуатації, не боїться вологи, не розтріскується, легко чиститься. При цьому ціна на подібний матеріал в рази нижче вартості ламінату та паркету.
Класи лінолеуму
Представлений матеріал класифікується за двома основними критеріями:
- Тип приміщень, для яких призначене покриття. Цей параметр позначається цифрами 2 (житлові приміщення: спальні, вітальні), 3 (офіси, житлові приміщення з підвищеним навантаженням на підлогу, наприклад, кухні та коридори), 4 (виробничі цехи, аеропорти, торгові центри, гаражі). Якщо ви підбираєте лінолеум під загальні вимоги, зверніть увагу на зразки з маркуванням 3.
- Рівень зносостійкості. Маркується цифрами 1 (низьке навантаження), 2 (помірне), 3 (інтенсивне), 4 (максимально стійкий до механічних пошкоджень матеріал). Для житлових приміщень підійдуть зразки 2 і 3.
Обидва параметри вказуються на упаковці будівельного матеріалу двома цифрами. Перша позначає тип приміщень, для яких призначене підлогове покриття, а друга - рівень його зносостійкості.
Провідні виробники лінолеуму
Кращі зразки цього підлогового покриття представлені в каталогах наступних марок:
- Ідеал. Фірма випускає підлогове покриття для дому, шкіл, офісів, кафе. Має розширену кольорову лінійку моделей.
- Лінопласт. Випускає лінолеум шириною 1,5-4 метра. Завдяки такій особливості покриття цього бренду можна укладати без швів і стиків.
- Таркетт. Виробляє не тільки синтетичний, але і натуральний матеріал. На цю марку варто звернути увагу тим, хто підбирає екологічне покриття для підлоги.
- Juteks. Цей бренд пропонує зразки шириною до 4 м і товщиною до 3,6 мм. В його каталозі представлені моделі під натуральний камінь або дерево з ретельним опрацюванням дрібних елементів. Візуально їх не відрізнити від паркету або плитки.
- Beauflor. Особливістю моделей представленої марки є наявність товстого захисного покриття. Це робить їх довговічними, зносостійкими.
У колекції кожного представленого бренду можна знайти лінолеум з різним дизайном. Тут є й однотонні покриття, і моделі з малюнком-імітацією натуральної плитки, каменю, паркету, які будуть добре поєднуватися зі шпалерами, плиткою та іншими матеріалами.
На що звернути увагу при покупці підлогового покриття
Підбираючи лінолеум для житлового або комерційного приміщення важливо враховувати ряд його особливостей, серед яких наявність антибактеріального покриття, рівень звукоізоляції, антистатичне напилювання. Так, якщо ви збираєтеся використовувати рулони для обробки спалень, виберіть виріб з утеплювачем і підкладкою, що не пропускає звук. Для дитячих і кухонь підійдуть зразки з антибактеріальним прошарком. А ось в офісах будуть потрібні моделі з антистатичним напиленням.
Якщо ви підбираєте матеріал для виробничих приміщень, кухні, коридору, зверніть увагу на вироби з механічним тисненням. Воно робить підлогу не слизькою навіть при попаданні на його поверхню рідини.