Аварійні світильники

6 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
 1. Шукаєте вигідні пропозиції?
  Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
  Підписатися
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Аварійний світильник - незамінний елемент організації безпеки.

В умовах сучасності, питанню безпеки людей на виробництві або в будь-якому іншому приміщенні надається дедалі більша увага: чи доцільно встановити аварійний світильник і як в цілому організувати аварійне освітлення?

Аварійне освітлення, де і для чого це потрібно.

Крім основного освітлення, в адміністративних будівлях де присутня навіть мінімальна кількість людей, існує вимога до організації аварійного освітлення.

У разі порушення роботи основного освітлення або виникнення таких ситуацій як аварія, землетрус або пожежа, правильно встановлений аварійний світильник зможе забезпечити переміщення працівників до евакуаційного виходу, уникнути травм, а також запобігти паніці.

Сам термін аварійне освітлення (його ще називають додатковим) несе в собі поняття подачі світла в період порушення/відключення робочого освітлення, що може бути викликано надзвичайною аварійною ситуацією.

Аварійне освітлення використовує альтернативні світлові прилади (підключаються до окремої мережі), які в разі відключення основного енергопостачання дозволять безпечно залишити приміщення, або ж продовжити роботу на деякий час.

Типи аварійного освітлення

Оскільки вибір аварійних світильників безпосередньо залежить від їх призначення, прийнято розділяти аварійне освітлення на дві категорії: евакуаційне та резервне.

Евакуаційне аварійне освітлення використовується для освітлення шляхів безпечного виходу в разі надзвичайних ситуацій. Ця група освітлювальних приладів встановлюється на сходах, небезпечних проходах, коридорах, виробничих ділянках підвищеного ризику і, як правило монтується поруч з пожежними щитками, і безпосередньо біля виходів з приміщень.

Евакуаційні світильники покликані позначити виходи в разі евакуації, і в цьому їх основна відмінність від аварійних світильників. Контролюючі органи завжди піддають ретельній перевірці їх наявність і правильність установки. Світильник аварійний "вихід" можна вважати обов'язковим елементом протипожежної безпеки в громадських приміщеннях. Позначаючи конкретний вихід в разі евакуації, вони повинні розташовуватися над дверима, що ведуть на сходи або вихід з будівлі.

Резервне аварійне освітлення слід розглядати як можливість продовжити роботу в нормальному режимі, або отримати достатньо часу для її безпечного завершення. Резервне аварійне освітлення вкрай необхідно там, де технічний процес по можливості не повинен перериватися (наприклад в операційних лікарні або у вузлах пов'язаних з енергосистемами, службами порятунку, транспортом).

Які аварійні світильники використовуються найчастіше.

Аварійне освітлення можна також ранжувати за типом подачі живлення. Це можуть бути автономні, централізовані або комбіновані системи.

Централізований тип аварійного освітлення передбачає підключення до основного джерела живлення, в той час як в основі автономного аварійного освітлення закладено принцип використання акумуляторів.

Аварійний світильник з акумулятором, за рахунок вбудованого блоку живлення, здатний забезпечити освітлення в момент відключення основного живлення і в цьому його головна перевага.

Як елемент аварійного освітлення зараз активно використовується аварійний світлодіодний світильник, оскільки до головних його плюсів можна перерахувати:

 • надійність
 • високий рівень потоку світла
 • тривалість автономної роботи
 • компактність
 • довговічність у використанні
 • невисока енерговитратність

Аварійний світильник за нормами евакуаційного освітлення.

Планування системи евакуаційного аварійного освітлення вкрай важливо здійснити врахувавши встановлені норми. Оскільки це завдання можна вважати непростим інженерним проектом, без участі фахівців тут не обійтися. Однак серед головних вимог по установці евакуаційного освітлення слід зазначити:

 • необхідність розташувати аварійний світильник у певних зонах, таких як проходи, коридори, біля виходів з будівлі, поряд з планом евакуації, на ділянці перетину коридорів і де підлога має перепади по висоті, поруч з медичним пунктом і пожежними щитками, в місцях, де прохід змінює напрямок;
 • відстань між декількома аварійними світильниками, виходячи з протяжності конкретного приміщення. Таким чином потрібно створити необхідний рівень видимості;
 • ступінь освітленості і рівномірність подачі світла (світильники аварійні не повинні засліплювати і погіршувати орієнтацію в просторі);
 • період функціонування аварійних освітлювальних приладів (не менше однієї години);
 • потужність світлового потоку (як правило аварійний світильник повинен забезпечити 50% від норми звичайного освітлення в приміщенні)

Планування безпеки в приміщеннях нерозривно пов'язане з вибором тільки якісних аварійних світильників.

Кращі пропозиції доступні вже зараз в каталозі інтернет-магазину "Арс". Підберіть максимально вигідні моделі для створення ефективної і функціональної системи аварійного освітлення.

Широкий асортимент продукції, перевірені виробники, демократичні ціни, різні варіанти доставки, допомога фахівців контактного центру - все це і багато іншого для Вас на нашому сайті ars.ua

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон