Системи водостоків

281 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Водостічна система — це комплекс різних елементів водостоку, який встановлюють на покрівлі у певному порядку. Для приватних домоволодінь вона є обов'язковою конструкцією, основне призначення якої полягає в захисті покрівлі, а також фасаду та фундаменту будівлі від руйнівної дії опадів — дощу та снігу.

Призначення та види системи водостоку

Атмосферні опади приносять очевидну користь земельному наділу, але їх частий контакт із будь-яким елементом домоволодіння має негативні наслідки. Порушення зовнішньої обробки фасаду, розмиття фундаменту, протікання покрівлі — основні проблеми, з якими можна зіткнутися, якщо не передбачити можливість відведення вологи на безпечну від будівлі відстань.

Відливи на дах дозволяють контролювати сходження дощової та талої води з даху будинку. Цю воду можна направити в стічні канави або дренажну систему, тим самим запобігши наступним небажаним явищам:

  • затоплення льоху чи підвалу;
  • накопичення вологи на ділянці;
  • поява та поширення на цоколі та вимощенні будинку синьо-зелених водоростей;
  • розмиття присадибних доріжок;
  • руйнування фасаду.

За типом пристрою водостічні системи поділяють на внутрішні та зовнішні. Відповідно, одні з них розміщуються усередині будівлі, а інші — із зовнішньої частини. Кожен тип водостоку має свої особливості, зокрема, внутрішня водостічна система використовується тільки на плоских дахах у будинках висотою від 10 м. Вона буває:

  • сифонна — оснащується ковпакоподібною лійкою зі стабілізаторами потоку, що утворює водяний стовп. При зниженні рівня води у системі утворюється зона низького тиску, відповідно, лійка швидко всмоктує воду з покрівлі;
  • самопливна — малоефективна проста конструкція, яка збирає вологу, що стікає у вирву внаслідок розухилення плоского даху.

Зовнішня система водовідведення застосовується на похилих дахах (з ухилом щонайменше 15%). При цьому єдиною вимогою для нормального функціонування системи є відсутність морозів, оскільки вода всередині елементів не повинна перетворюватися на лід.

Основні елементи водостоку: функції та призначення

Водостічна система не є суцільною, монолітною конструкцією, а складається з багатьох елементів. Кожен з таких елементів має спеціальне призначення. До основних деталей системи водостоку належать:

Водостічна труба забезпечує відвід води з жолоба до каналізації
Ринва (жолоб) використовується для збору та відведення опадів
Заглушка ринви запобігає переливанню стічних вод за межі ринви
Воронка використовується для спрямування потоку води з жолоба до зливної труби
Коліно призначене для зручного з’єднання воронки і труби
Муфта забезпечує з’єднання елементів в єдину систему
Трійник використовується для перенаправлення потоку води в окрему трубу
Кут допомагає регулювати напрямок руху води і змінювати його в потрібний бік.

Матеріал виготовлення елементів водостічної системи

За типом матеріалу виробництва водостічні системи бувають металевими та пластиковими. Перші найбільш поширені у промисловому будівництві та багатоквартирних будинках. Їм властиві такі якості, як:

  • вогнетривкість;
  • стійкість до зносу та пошкоджень;
  • довговічність.

Разом з тим металеві конструкції програють системам із пластику за вагою, особливостям монтажу та схильності до корозії. Більш легкі та доступні пластикові елементи системи водостоку встановлюють у приватних будинках. Крім більш простої установки та полегшеної конструкції вони мають ряд переваг перед металевими деталями, зокрема:

  • тривалий термін експлуатації;
  • стійкість до агресивного зовнішнього впливу;
  • збереження первісного виду конструкції без помутнінь та утворення корозії;
  • висока герметичність;
  • гарна пропускна спроможність;
  • порівняно низька ціна.

Ці переваги пов'язані з особливістю матеріалу, що використовується для пластикових водостічних систем. Так, для конструкції застосовують високоміцний полівінілхлорид завтовшки від 1,8 до 3,3 мм. Він забезпечує зберігання елементів без необхідності захисного покриття, витримує перепади температури від -50 до + 50 градусів, не вигоряє на сонці, демонструє нейтральність до хімічного впливу.

Високий ступінь герметизації стиків таких виробів пов'язаний із застосуванням гумових ущільнювачів та елементів розширення на лінійних ділянках, чого позбавлені металеві системи водостоку. Крім того, пластик може фарбуватись у різні кольори, що дозволяє встановити водостічну систему, максимально орієнтовану на колір будови.

Що враховувати при встановленні відливів на дах

При облаштуванні ринви враховується безліч нюансів. Важливою є форма даху та кут її нахилу, кількість точок зливу води, матеріал виготовлення окремих елементів. Крім безпосередньо водостічної труби слід передбачити необхідність відведення вологи від будівлі, для чого потрібно прокласти лінійне водовідведення по периметру будинку.

Вся конструкція включатиме наступні елементи:

  • зливові труби та сливи;
  • горизонтальні жолоби (настінні чи підвісні);
  • сполучні та кріпильні деталі.

Усі необхідні складові для монтажу водостічної системи можна купити в інтернет-магазині АРС. В асортименті представлені труби, жолоби, а також лійки, заглушки та кронштейни до них, муфти, трійники, кути. Доставка товару здійснюється у всі міста та райони України у максимально короткі терміни.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон