Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Електрозварка застосовується у різних сферах життя: від домашніх майстерень, промислових виробництв, до авіаційної, космічної галузі. За допомогою зварки виготовляються мікроскопічні елементи комп'ютерної, цифрової техніки, конструкції з металу, що важать багато тонн. Сучасне електрозварювальне обладнання забезпечує швидке, міцне з'єднання різних типів металів. Дані пристрої також використовують при їх різанні у важкодоступних ділянках, недоступних іншим інструментам. Апарати електрозварювання розрізняються за типом дії, габаритами, потужністю. Особливості, відмінності різних видів, розглянемо докладніше.

Електрозварка: різновиди апаратів, характеристики, технології

На ринку зварювального обладнання є моделі побутового, промислового застосування для робіт будь-якої складності. Найпопулярнішими з них є напівавтомати та пристрої інверторного типу.

Інвертор являється удосконаленим трансформатором. Його конструкція будується на електронній схемі. Процес зварювання здійснюється на покритих електродах, що розплавляються під впливом струму, утворюючи зварювальну ванну.

Напівавтомати працюють на дроті, що подається до місця з'єднання спеціальним механізмом. Зварювальну ванну в пристроях підтримує електрична дуга, що виникає при подачі струму.

Переваги, слабкі місця апаратів

Інвертори – легкі, компактні, тому частіше застосовуються для експлуатації в побутових умовах. Їхні плюси:

  • простота застосування;
  • доступна ціна;
  • відсутність важких газових балонів;
  • наявність додаткових опцій.

Для зручності транспортування інверторне електричне зварювання часто оснащується ручкою або ременем, тому при необхідності її легко можна переносити в будь-яке місце. Серед недоліків приладів варто відзначити присутність домішок у швах, що потрапляють туди у процесі з'єднання, що роблять їх недостатньо акуратними.

Напівавтомати більш громіздкі за вагою та розміром. Середня маса такого агрегату становить від 15 до 20 кг. Завдяки збільшеній потужності дані пристрої потрібні у промисловому виробництві. До переваг напівавтоматів можна віднести:

  • покращена якість зварювальних швів завдяки застосуванню газу як джерело енергії;
  • роботу з металами невеликої товщини, у тому числі що важко піддаються зварюванню.

Мінуси напівавтоматичного зварювання:

  • Висока вартість, у порівнянні з інверторною.
  • Газові балони у комплекті, що ускладнюють транспортування виробів.
  • Велика вага, розміри.

З перерахованих причин напівавтомати для зварювання металів застосовують, якщо потрібна покращена якість шва. У домашніх умовах найчастіше використовуються інвертори.

При необхідності отримати міцне з'єднання двох металів, або пластику на атомному рівні, використовують процес під назвою зварювання. Для забезпечення такої роботи застосовують спеціальне, електрозварювальне обладнання. До його складу входять машини, апарати, пристосування пов'язані між собою в комплекси, для отримання надійних з'єднань. Також джерела живлення, додаткові, допоміжні пристрої для переміщення і кріплення електрозварювального устаткування.

Об'єднуючи всі пристосування і самого зварника, отримуємо зварювальний пост.

Тому, що при роботі відбувається виділення шкідливого випромінювання, то цю ділянку намагаються відгородити від зовнішнього світу щитами.

За технологічним процесом зварювальне обладнання класифікують на:

  • Аргонодугові пристрої, здатні з'єднати всі марки сталі, титану, алюмінієві, мідні, магнієві сплави. Для роботи потрібна трифазна мережа, тому використовують їх на виробництвах.
  • Обладнання для плазмового зварювання і різання, включає всі елементи для обробки металів і сплавів плазмою. Має свої переваги, наприклад, нагрівання відбувається, конкретно, в потрібному місці, виключаючи деформації матеріалу. З'єднанню і різання плазмою піддаються чорні та кольорові метали, сталь, сплави. В результаті роботи отримують рівні і якісні поверхні.
  • Дугове ручне обладнання представлено генераторами, трансформаторами, інверторами та випрямлячами. Їх застосовують в побутових і професійних цілях.
  • Апарати для напівавтоматичного зварювання використовують для виконання великого обсягу робіт. Характеризуються окремим механізмом подачі дроту. Вони бувають однокорпусні та двокорпусні. Перші об'єднують в одній коробці джерело живлення, механізм подачі й блок управління. Другі, потужні інструменти, використовувані в промислових масштабах.
  • Пристрої для автоматичного зварювання відносяться до спеціалізованого обладнання на підприємствах. Запалювання дуги відбувається автоматично.
  • Пристосування для контактного зварювання різноманітні, призначені для з'єднання труб, стержнів зі сталі, площею до 2 см3. Процес відбувається при плавленні торців в напівавтоматичному та автоматичному режимах з попереднім підігрівом стиків.
  • Устаткування для газового зварювання включає пальник, генератор, редуктор, різак, рукав ацетиленовий та кисневий. За допомогою такого типу зварювання, вийде поєднати практично всі метали та сплави. Простота і дешевизна даного методу знайшла практичне застосування як в домашніх умовах, так і на виробництві.
  • Пристрої для електрошлакового зварювання застосовують для величезних деталей на висоті, у вертикальному положенні.

Електрозварювальне обладнання не належить до інструментів широкого вжитку, саме тому, до його вибору та купівлі необхідно ставиться відповідально.

Зручно зробити придбання в інтернет-магазині, адже там викладені всі технічні характеристики та опис.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон