Цегла та газобетон — найбільш розповсюджені види матеріалів, які використовують для будівництва. Воно й не дивно, адже ці будматеріали давно пройшли перевірку часом, довели свою міцність та довговічність. Перші згадки про цеглу сягають часів спорудження Вавилонської вежі, яка була побудована із цього матеріалу. Про газобетон стало відомо після експерименту шведського винахідника Еріксона в 1922 році. Неабиякої популярності газоблоки набули після Другої світової війни, коли виникла потреба швидко будувати домівки. Розміри одного блока більші за цеглину, саме тому на зведення стін йшло набагато менше часу.
Будівлі з цегли не втрачають зовнішній вигляд та мають чудові експлуатаційні характеристики. Це можливо завдяки особливостям будівельного матеріалу. який отримується в результаті процесу випалювання глини різних видів із додаванням домішків. Цегляна кладка характеризується високою міцністю на стиск, стійкістю до перепадів температури, а також має високі вологостійкі властивості.
Завдяки використанню передових технологій та додаванню до складу інших речовин, існує багато різновидів даного будівельного матеріалу, кожен з яких підходить для тих чи інших завдань. Кожен із наведених нижче варіантів має свої сильні сторони, які роблять його популярним для виконання певної роботи.
Найбільш розповсюджені види цегли:
Хоч газобетон не має дуже давньої історії та вважається відносно молодим матеріалом, це не завадило здобути популярність не лише серед споживачів, а й серед професіоналів в будівельній сфері. Газоблок має пористу бетонну основу, яка складається із цементу, піску, води та газоутворюючих домішок. Саме завдяки порам блок вирізняється екологічністю, легкістю, вмінням «дихати» та тримати тепло. Фізичні властивості наближають його до дерева, проте перевагою газобетону є жаростійкість та відсутність процесу гниття.
Газоблок має багато способів застосування завдяки різноманіттю форм. Адже газобетон — це не лише прямокутні блоки для зведення перегородок, прибудов та веранд, а й більш складні конфігурації, якими можна створювати будівельні конструкції та приховані елементи (перемички, монолітні пояси).
Види газоблоків за формою:
Кожен з цих двох будівельних матеріалів має свої переваги та недоліки, тому однозначно відповісти на питання, який варіант краще обрати неможливо. Варто дослідити властивості, порівняти характеристики та зробити свій вибір. Розглянемо головні критерії, які допоможуть вибрати будівельний матеріал.
Внаслідок більшого показника міцності на стиск цегла однозначно має перевагу перед газобетоном, тому її використовують для будівництва опорних стін. Для перегородок та прибудов можна спокійно використовувати блоки.
Коефіцієнт водопоглинання вказує на те, наскільки матеріал вбирає та утримує вологу. Показник у газоблока у півтора раза вищий, ніж у цегли. Це означає, що стіна із блоків потребує додаткового захисту від вологи. Цегла краще протистоїть морозу та перепаду температур, оскільки кількість циклів заморожування та відтавання може досягати показника 100, тоді як газобетон витримує 50 циклів. Обидва будматеріали належать до негорючих матеріалів, оскільки мають перший клас стійкості до вогню. Вогнетривкий матеріал збільшує безпечність споруди.
Завдяки порожнистій структурі, газобетон в декілька разів краще за цеглу поглинає звуки та шуми. Саме тому для спорудження стін між сусідніми квартирами чи кімнатами варто зупинити свій вибір на газобетоні. Показник теплоізоляції в цегли нижчий в 3-3,5 рази, тому для цегляної стіни потрібно використовувати облицювальний теплоізоляційний шар.
Порівняльна таблиця головних технічних характеристик
Параметр | Цегла | Газобетон |
Міцність на стиск, кг/см² | 110-220 | 25-50 |
Теплопровідність, Вт/мК | 0,32-0,46 | 0,1-0,12 |
Морозостійкість (кількість циклів) | 50-100 | 50 |
Вологопоглинання (% до маси) | 5-12 | 20 |
Стійкість до вогню (клас) | 1 | 1 |
Почнемо з того, що обидва вироби однаково добре підходять для будівництва. Виходячи із цілей, типу споруди та ресурсів, варто визначатися із матеріалом. Не обов’язково обирати один вид будматеріалу, їх без проблем можна комбінувати. Один проєкт будівництва може потребувати зведення лише цегляних елементів, інший, під впливом певних чинників, буде вимагати використання лише газоблоків.
Габарити блоку більші за цеглину, що позитивно впливає на швидкість будівництва та витрати коштів, а також забезпечують рівну поверхню. Газобетонні стіни та перегородки зменшують навантаження на фундамент та опорні конструкції внаслідок легкості самого матеріалу. Якщо говорити про багатоповерховий житловий будинок, то газоблоки забезпечують чудову теплоізоляцію, захищають стіни від утворення грибка чи плісняви, від якої часто страждає панельний будинок. Блоки легко ріжуться та пиляються, що дає можливість споруджувати будинки складної форми, з використанням куполів та арок.
До недоліків можна віднести не надто високу міцність на стискання та низьку стійкість до впливу вологи. Конструкції з газобетонних блоків потрібно додатково захищати від вологості.
Використання матеріалу з високим показником міцності гарантує довговічність та надійність приміщення. Цегла стійка до впливу морозу та вологи. При дотримані технології будівництва нарікати на звукоізоляцію квартири не доведеться. В такому приміщенні завжди буде хороший мікроклімат.
Міцність та щільна структура впливають на вагу цеглини, створюється більше навантаження, тому потрібно подбати про спеціальний фундамент. Процес будівництва будинку з цегли триває довше та тягне за собою більші витрати.
Підібрати цеглу та будівельні блоки від перевірених виробників можна в каталозі інтернет-магазину АРС. Великий вибір продукції допоможе обрати найкращий варіант для проведення будівельних робіт.
Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо
Безкоштовна лінія пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-17:00
Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо
Відправляючи замовлення, я приймаю умови угоди користувача