Пиломатеріали та плити — екологічні будівельні матеріали, що виготовляються як з деревини, так і з продуктів деревообробки, таких як стружка та тирса. Найчастіше пиломатеріали та плити застосовують під час оздоблення зовнішніх фасадів будинків, споруд будь-якого призначення, а також у меблевий галузі. Завдяки перевагам використання натуральної деревини, вона як і раніше користується неабияким попитом серед екоцінителів та професійних будівельників.
Пиломатеріали розрізняють за геометричними параметрами, якістю та сферою використання. Їх виготовляють з найбільш для цього придатних хвойних і листяних дерев, наприклад: ясена, дуба, сосни, берези, тополі та інших порід. Процес виготовлення відбувається шляхом повздовжнього розпилу брусів з наступним поперечним чи повздовжнім діленням частин. В кінцевому результаті отримуємо виріб з певним розміром та формою. Завод чи підприємство, яке спеціалізується на пиломатеріалах, має бути оснащене спеціальними станками.
Ознайомимось детальніше з найпопулярнішими різновидами будівельних пиломатеріалів. До таких належать:
Матеріал широко застосовується в будівельній справі. Технічні характеристики гарантують міцність, довговічність, естетичність конструкції ще й за доступну ціну. OSB-плити виготовляються з поєднання компонентів деревної стружки та клейких речовин. Це дозволяє матеріалу приймати будь-яку форму та легко піддаватись нарізці. Плита часто застосовується у якості основи під фасадні панелі, для оздоблення стін прибудов, мансард та горища.
Для виробництва ОСБ плити найкраще підходить тріска з осики, ялини та сосни. Матеріал відрізняється від інших чітким направленням трісок. У зовнішніх шарах вони повздовжні, а у внутрішніх — поперечні. Це пояснює саму назву плити (OSB - Oriented Strand Board) — орієнтовано-стружкова плита. Товщина виробу може бути різною: 6, 8, 10 мм до 38 мм. Характерна шаруватість матеріалу сприяє підвищенню показників міцності та еластичності.
Існує думка, ніби то матеріал здатен виділяти токсичний формальдегід. Для того, аби вберегти себе та бути впевненим у безпечності власного житла, звертайте увагу на маркування. Показник Е1 — сертифікат якості, який робить матеріал придатним для використання у житлових приміщеннях.
Фанера — матеріал багатошарового плиткового типу, який виготовляється з натурального деревного шпону. Метод гарячого пресування з’єднує висушені листи деревини та склеює їх за допомогою спеціальних клейких складників. Фанера має різне маркування залежно від рівня опірності клейового з’єднання до попадання вологи. Найвищим показником вологостійкості можуть похвалитись фанери марки ФБ, ФБС. Рівнем підвищеної стійкості до впливу води володіє марка ФСФ. ФК — плити середньої вологостійкості. Ще один тип ФБА повністю натуральний та екологічно безпечний, проте немає водовідштовхувальних властивостей.
Особливості фанерних плит:
Завдяки універсальним характеристикам фанера має широку сферу використання. Матеріал придатний для виготовлення меблів та декору, для застосування у будівельній сфері, обшивки підлоги та фасадів, оздоблення інтер’єру та екстер’єру. Фанера також буває ламінована, металізована (з шарами фольгованого металу), березова та бакелізована (для декоративного оформлення).
Будівельний матеріал складається з пресованого деревного волокна з додаванням сполучних добавок. Важливими параметрами вибору ДВП є міцність на вигин, теплопровідність та гігроскопічність. Останній показник визначає ступінь поглинання вологи. Для цього лист на одну добу занурюють у воду. Тверді види деревоволокнистих плит вологостійкі на 12%, напівтверді на 40%. Лист швидко вбирає вологу, що може спричинити його деформацію. Окремий вид матеріалу, який має покращені водовідштовхувальні характеристики, — ламінована ДВП. Щоправда, ціна на неї буде вища ніж на звичайну плиту.
Розрізняють 6 видів деревоволокнистих плит:
Перед тим як купити ДВП радимо визначити конкретне призначення її використання. Різні властивості плити впливають і на вартість, і на довговічність матеріалу.
Одними з основних факторів вибору пиломатеріалу є якість його обробки та чистота деревного масиву. Від цих показників часто залежить кінцевий зовнішній вигляд самих конструкцій, їхня міцність та термін експлуатації. Вартість плит також не останнє питання, яке цікавить нас перед купівлею матеріалу для будівництва та ремонту.
Ціна на будь-які пиломатеріали формується з урахуванням декількох критеріїв.
Основними з них є:
Плити з деревної сировини зберігають переваги природного матеріалу, а його недоліки практично зведені до мінімуму. Листи не схильні до гниття, мають різні водовідштовхувальні, тепло- та звукоізоляційні властивості. Вологостійкість теж впливає на сферу застосування плит. Чим більший вміст фенолформальдегідних смол у виробі, тим більша опірність матеріалу до впливу вологи. Проте, це суттєво збільшує концентрацію токсичних речовин у готових листах. Тому, для внутрішніх робіт радимо звертати увагу на клас емісії формальдегіду.
Експлуатаційні властивості пиломатеріалів дуже залежать від того чи іншого виробника. Радимо замовляти будівельну сировину тільки перевірених брендів. У нас представлені як українські, так і європейські виробники пиломатеріалів, а саме: Egger, Kronospan, Борисівський ДОК та Черкаський деревообробний комбінат. Придбати якісну фанеру, ОСБ плиту, ДВП та інші товари для будівництва та ремонту ви можете на нашому сайті. Обирайте потрібний товар, залишайте заявку та очікуйте підтвердження замовлення від наших консультантів. Інтернет-магазин ars.ua пропонує зручні варіанти доставки та різні способи оплати.
Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо
Безкоштовна лінія пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-17:00
Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо
Відправляючи замовлення, я приймаю умови угоди користувача