Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Мастила та технічні рідини забезпечують безперебійну роботу основних внутрішніх вузлів двигуна автомобіля. Працюючи, як мастило, вони створюють на поверхні захисну плівку, що запобігає передчасне зношування частин з металу в результаті корозії або механічних пошкоджень. Розрізняються за призначенням, складом, діапазоном робочих температур, іншими фізико-хімічними параметрами.

Мастила та технічні рідини авто: види, призначення

Основними технічними рідинами автотранспорту вважають: моторні, трансмісійні оливи, рідини для гідропідсилювача керма, антифризи, гальмівні рідини, омивачі скла.

Структура, види, застосування моторних олив

Складаються з бази, від якої залежить хіміко-фізичні параметри рідини, доповненої присадками, що забезпечують антикорозійну обробку двигуна. За складом бувають:

Мінеральними Синтетичними Напівсинтетичними
Являються продуктом перегонки нафти. Виробляються із газоподібних середовищ методом каталітичного синтезу Суміш із синтетичних (від 25%) компонентів з мінеральними

Одним з основних параметрів даних розхідників є в'язкість, що змінюється при зміні температурного режиму експлуатації. До низькотемпературних рідин відносять моторні мастила з в'язкістю: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W. Літніми вважаються оливи з маркуванням: SAE 20, 30, 40, 50, 60. Всесезонні масла представляють комбінації літніх із зимовими. Підходять для експлуатації за будь-яких температур.

Трансмісійні оливи, рідини для гідропідсилювача

Рівень трансмісійної оливи стабільний протягом усього терміну служби. Для заміни цього розхідника необхідно звертатися до спеціалізованих сервісів. Визначити необхідність зміни трансмісійного мастила можна за його кольором, а також появі характерного запаху печіння. Робоча суміш повинна мати червоний відтінок. Якщо вона стає коричневою, пахне гаром – її потрібно замінити.

Рідина для гідропідсилювача забезпечує м'яке керування кермовим колесом. При зниженні рівня з'являється скрип або інші нехарактерні звуки. У деяких моделях авто цей вид рідини вважається незмінним. У більшості випадків термін заміни становить 80 тис. км.

Гальмівні охолоджувальні рідини

Гальмівна рідина призначена для підтримки роботи гальмівної системи авто. Має золотистий відтінок. Потребує періодичної перевірки, що дозволяє виявити можливі несправності автомобіля. Змінюється з періодичністю раз на два роки.

Реагент, що охолоджує, або антифриз виконує функцію захисту двигуна від перегріву в спеку або переохолодження в холодну пору року. Виготовляється на основі етиленгліколю. Розрізняються за складом, кольором, допустимим діапазоном температур.

Купити технічні рідини, олії, автомастила в Києві та Україні, від надійних компаній можна у нашому магазині. Також у нас в наявності омивачі скла, засоби антикорозійної обробки за вигідними цінами.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон