Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Вибрати ортопедичний матрац —  справа не з легких, адже це пов’язано зі здоров’ям. Саме він забезпечує бадьорі ранки, повні сил та енергії, відсутність оніміння тіла та головного болю і відчуття ніби "переїхав танк".

Усе напряму залежить від ортопедичного матрацу та аксесуарів для сну, адже спати на м’якій постелі куди приємніше, ніж на колючій.

Який матрац: пружинний чи безпружинний, з натуральними чи штучними складниками мені потрібен, виходячи з суми, яку я маю? Даючи відповідь на це питання, варто виокремити в наступні важливі критеріями:

  • ціна,
  • рівень жорсткості,
  • якість,
  • форма,
  • функціональні особливості.

Від чого залежать усі ці характеристики? Звичайно від того, з чого він складається та чохла, в який одягається "начинка".

На сьогодні вибір досить великий, адже техніки вдосконалюються та з'являються нові. Розробляються матеріали, які допомагають справитися з великою кількістю потреб. Про перелік, переваги та недоліки кожного йтиметься нижче.

Матраци поділяються:

  1. Пружинні матраци.
  2. Безпружинні матраци.

Пружинні матраци і їх конструкція

Пружинний блок типу Bonnel складається з чотирьох чи п’ятивиткових сталевих пружин, з'єднаних між собою.

Переваги:

  • відносно дешева вартість виробу,
  • досить жорсткий,
  • підходить для людей з великою вагою,
  • витривалий в експлуатації.

Недоліки:

  • найстаріша технологія пружинного блоку для матрацу,
  • складається з залежних одна від одної пружин, через що, має ефект "батуту". Не може адаптуватися до форми тіла людини, адже одна пружина, під дією ваги, тягне за собою сусідню,
  • порожнина всередині матрацу, де накопичується пил,
  • металеві з’єднання схильні до корозії.

Пружинний блок Pocket Spring має всередині пружини, які об'єднані за допомогою тканинних мішків. Оскільки пружини незалежні одна від одної, то рівномірно позроділяють тиск на хребет, цим забезпечуючи анатомічний ефект. Кількість пружин, в матраці, від 220 до 320 шт на квадратний метр.

Пружинний блок, де пружин на квадоратний метр від 500 до 1100 називається "Multipocket". Розроблені недавно, ці пружинні блоки анатомічно підлаштовуються під тіло людини. Такого плану пружинний блок є зонований — на 3, 5, 7 частин і в шаховому порядку.

Ділянки розташовані таким чином, щоб тіло займало своє природне положення — не провисало в важких частинах і забезпечувало нормальний кровообіг.

Переваги:

  • Високі адаптаційні можливості відносно будови та ваги тіла,
  • Можливість індивідуально правильно підібрати матрац для людей з різною вагою.

Недоліки:

  • Ціна,
  • Статичний ефект, який створює сталева пружина.

Проміжкові шари, між пружинами та м'якими наповненнями, служать для захисту останніх та зняття на них тиску. Також:

  • Регулюють рівень м’якості та твердості,
  • Забезпечують зручність,
  • Регулюють волого та теплообмін.

Виготовляються з натуральних та штучних матеріалів. За своїми характеристиками натуральні наповнення є довговічними, хорошими регуляторами тепла та вологи, під час сну, але можуть викликати алергічну реакцію і є сприятливим середовищем для розвитку пилових кліщів, мікробів та бліх.

Протипоказані людям, які страждають алергією. Чудовими гіпоалергенними властивостями володіють штучні наповнення, які з кожним роком набувають популярності завдяки вдосконаленню технологій виготовлення та властивостей матеріалів.

Безпружинні матраци та складові

Безпружинні матраци не мають в своїй конструкції металевих пружин. Основою такого матрацу служить моноблок одного з наповнень або поєднання кількох. Їх можна розділити на:

  1. Монолітні.
  2. Багатошарові.
  3. Змішані.

Натуральні наповнення:

Овеча шерсть використовується в матрацах з однієї сторони для утеплення і створення оптимального мікроклімату в зимовий час.

Бавовна використовується поряд з овечою шерстю з іншої сторони для створення прохолоди в літній час.

Термопресована повсть складається з натуральних та штучних складових. Один зі складників пружинного матрацу, основною функцією якого є відокремити пружинний блок від інших складових.

Латекс виготовляється з соку каучукового дерева методом спінювання. Еластичний матеріал, який надає матрацу м’якості і комфорту.

Кокосова койра — це волокна кокосового горіху, оброблені спеціальними розчинами, які забезпечують довговічність, відсутність комах та розкладання матеріалу. Завдяки пропитці латексом утворюється об’ємний та дихаючий матеріал. Його наявність в матраці говорить про високий рівень жорсткості.

До штучних відносяться:

Синтепон — синтетичний матеріал, що використовується в верхніх шарах матрацу для м’якості та комфорту.

Спанбонд — міцне неткане полотно, яке захищає верхні прошарки матрацу від тиску пружин.

Пінополіуретан виготовляється з допомогою новітніх технологій; штучний наповнювач, який має високу щільність. Він гіпоалергенний, здатний тривалий час зберігати свою форму та пружність.

Холлофайбер — нетканий матеріал, який має структуру мікроскопічних пружинок з волокон поліестеру. М’який, з часом не збивається та не просідає.

Memory Foam, Latex Foam, Air Foam, Spring Foam, Carbon Foam, Aero Foam, Ortoflex Foam — кожна з цих пін володіє унікальними властивостями завдяки різним домішкам, різній щільності та структурі матеріалів.

Наприклад, Memory Foam — матеріал, який під дією ваги та тепла тіла людини набуває її форму та за кілька секунд повертається до свого первинного стану, тобто володіє "ефектом пам’яті".

Всі вони мають високу еластичність, добре вентилюються, гіпоалергенні, зносостійкі та завдяки своєму комфорту дозволяють людині повністю розслабитися.

Тому, перш ніж обрати матрац, краще вивчити його конструкцію та вміст, щоб виходячи зі своїх індивідуальних особливостей та уподобань знайти відповідь на свої питання. Купити недорого можна в нашому інтернет-магазині, де кваліфіковані менеджери допоможуть з вибором кращих ортопедичних матраців.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон