Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Покрівля являється верхнім покриттям даху, обов'язкове для всіх типів будівель. З її допомогою можна завершити зовнішнє декоративне оздоблення будівлі, підкресливши його особливості за рахунок кольору та фактури покрівельних матеріалів. Але основним призначенням покрівлі являється захист самої будови від опадів та запобігання накопичення талої та дощової води всередині будинку.

Що таке покрівля та які функції вона виконує

Одним з основних етапів будівництва житлових будинків, а також комерційних, підсобних чи промислових приміщень є покрівельні роботи. Від їхньої якості залежить збереження внутрішніх приміщень будівлі та її фундаменту, оскільки спочатку покрівля виступає засобом захисту від атмосферного впливу.

Базовою функцією покрівлі є водовідведення. Покрівельні матеріали, що застосовуються при її облаштуванні, запобігають попадання всередину будівлі дощової води та снігу, затоплення приміщення, поширення у ньому цвілі та грибків, спричинених підвищеною вогкістю.

Таким чином, покрівля виконує низку наступних функцій:

 • забезпечує шумо- та гідроізоляцію будівлі;
 • підвищує теплоізоляційні якості, зберігаючи тепле повітря всередині приміщення та блокуючи проникнення до будинку протягів;
 • завершує або підкреслює зовнішнє оформлення споруди, вирішуючи декоративно-естетичне завдання.

Експлуатаційні характеристики покрівлі безпосередньо залежать від якості та особливостей покрівельних матеріалів, що застосовуються під час її монтажу.

Види покрівельних матеріалів

Поширені шість основних видів покрівельних матеріалів, різних за товщиною, зовнішнім виглядом, якісними та експлуатаційними характеристиками. До них відносяться:

 • металочерепиця - полегшений матеріал з розширеною колірною базою та порівняно малим терміном служби зі схильності матеріалу (сплавів кольорових металів або алюмінію, оцинкованого заліза та полімерного покриття) до корозії. Відрізняється простотою монтажу та низькою ціною;
 • гнучка черепиця - має високі тепло-, гідро- та шумоізоляційні якості, підходить для регіонів з високою температурою повітря; при сильному нагріванні модулі можуть склеюватися, ускладнюючи подальший демонтаж або ремонт, та виділяючи специфічний запах;
 • композитна черепиця – довговічний універсальний покрівельний матеріал, пристосований для ураганних вітрів;
 • цементно-піщана черепиця – бюджетний аналог керамічної черепиці підходить для дахів складної конструкції;
 • керамічна черепиця - екологічно безпечний та довговічний матеріал;
 • ондулін - стійкий до дії хімії, легкий покрівельний матеріал, порівняно не стійкий до великих навантажень та перепадів температури.

Якісні характеристики товару слід оцінювати з урахуванням типу конструкції та рівня нахилу даху. Так, мінімальні навантаження допустимі на ондулін, який можна використовувати для покриття невеликих площ покрівлі: гаражів, садових альтанок, невеликих приватних будинків та дач.

Які фактори враховувати при виборі покрівельних матеріалів

Вибираючи конкретний вид покрівельних матеріалів важливо розглядати їх не лише з погляду декоративного ресурсу, орієнтуючись на забарвлення та фактуру такого товару. Основними факторами є експлуатаційні характеристики виробів, від яких залежатимуть термін та особливості їхньої служби.

Зокрема важливо звернути увагу на особливості матеріалів для монтажу покрівлі, а також на кліматичні умови місцевості, в якій цей процес планується. Враховуються:

 • передбачувані навантаження на покрівлю (частота та обсяг атмосферних опадів у конкретній місцевості, наявність та швидкість поривів вітру);
 • специфічні особливості місця встановлення покрівлі (рівень вологості повітря, діапазон та перепади температури, наявність у повітрі солей);
 • площа покрівлі (важливо для врахування ваги конструкції);
 • стійкість до агресивних речовин та корозійних процесів;
 • особливості каркасу будинку та конструкції даху (форма, тип обшивки, максимально допустиме навантаження на кроквяну систему, матеріали, що використовуються для ізоляції).

Від якості матеріалів залежатимуть і їх експлуатаційні характеристики, такі як рівень шумоізоляції та гідроізоляції, вогнестійкість, стійкість до ультрафіолетового випромінювання та підвищеної температури.

Купити покрівельні матеріали, у тому числі бітумну черепицю, заповнювачі карнизу та герметики для покрівлі можна у нашому інтернет-магазині. Доставка товару здійснюється у максимально короткий термін по всій території України.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон