Пінопласт 50 мм

24 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Пінопласт 50 мм завтовшки застосовується для утеплення житлових і громадських будівель. Фахівці оцінюють конструкцію будівлі, матеріал стін, а після цього розраховують необхідну товщину утеплювача. 

Але як зрозуміти, чи підійде обрана товщина, якщо ти не є експертом? Чи можна розібратися в питанні самостійно, без участі майстра? Спробуємо.

Ефективність використання

Через свою легкість пінопласт може здатися малоефективним матеріалом. Таку думку формує наш мозок підсвідомо, оскільки інтуїтивно сприймає важкі щільні предмети як більш надійні, довговічні, «добротні» (наприклад, твердосплавні інструменти, цеглу і так далі). 

Натомість в плані теплоізоляції справа все відбувається повністю навпаки. У зв'язку з тим, що основна частина спіненого матеріалу — газ, теплопровідність пінопласту є набагато нижчою (менше — краще), ніж будівельних матеріалів: цегли, газоблоків, деревини і так далі. 

Також відзначимо, що для досягнення аналогічної ефективності утеплення пінопласту потрібен менший шар, ніж мінеральної вати.

Де застосовують

Пінопласт 5 см — багато це чи мало? Такий шар може здатися несуттєвим, але якщо ви задумали обшити цим матеріалом приміщення зсередини — стіни, стелю, підлогу, труби — то відразу помітите, наскільки зменшується простір приміщення. Уявили? Дивно виглядає, чи не так?

Звідси робимо логічний висновок, що утеплювач такої товщини використовується в місцях, де його об’єм не заважатиме і не буде знижувати функціональність інших об'єктів. Тому головним із способів застосування плит товщиною 50 мм є утеплення покрівлі та фасадів.

Пінопласт або мінвата

Однозначну відповідь дати дуже важко, і обидва утеплювача користуються популярністю, широко застосовуються в одних і тих самих сферах, але в залежності від нюансів фахівці наполягають на одному з двох варіантів. Спробуємо порівняти матеріали:

  1. Теплопровідність. Як було описано вище, пінопласт ефективніше зберігає тепло приміщення, ніж мінеральна вата (при однаковій товщині шару).
  2. Екологічність. Мінвата більш безпечна, оскільки на відміну від пінопласту при горінні не виділяє шкідливих речовин. Однак, в звичайних умовах цю різницю помітити важко.
  3. Пожежна безпека. Тут, знову ж таки виграє мінвата, але якщо ви дотримуєтеся правил пожежної безпеки, то в чому проблема? Для пожежонебезпечних об'єктів пінопласт не підійде, але для житлових — цілком.
  4. Навантаження на стіну. Пінопласт легший, а значить буде спричиняти менше навантаження на фасад, і це бал на його користь.
  5. Водопроникність. Гідроізоляційними властивостями мінеральна вата похвалитися не може, зате якщо потрібна паропроникність, то виривається вперед.
  6. Ціна. Точні цифри залежать від конкретної марки, але в загальному пінопласт обходиться дешевше.
    Висновок: обидва матеріали йдуть «ніздря в ніздрю», і остаточний вибір залежить від конкретного завдання. Для обліку нюансів прислухайтеся до фахівця, який буде займатися утепленням, а загальне розуміння питання у вас вже є.

До речі! Мінеральна вата у нас теж є. Якщо викликала інтерес, то можна ознайомитися у відповідній категорії.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон