Мусати для ножів

5 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Мусат для ножів – спеціальний пристрій для заточування, правки різального кухонного інструменту, який зовнішнім виглядом нагадує металевий або керамічний стрижень на ручці. На його металевій частині присутні дрібні насічки, як на напилку. Мусат прибирає металеву бахрому із леза, надаючи йому гладкості. При цьому з різальної частини не знімається стружка. Завдяки такій делікатній обробці ніж служить довше.

Мусат для ножів: різновиди, відмінні риси

За формою мусати бувають овальними, округлими або гранованими (з плоскою або чотиригранною поверхнею). Моделі округлої форми найлегші за вагою. Овальні вироби забезпечують максимальний контакт із поверхнею, підходять для обробки широких лез. Інструмент плоского типу вважається зручнішим у роботі. Чотиригранні моделі застосовують в особливих випадках.

За способом експлуатації дані пристрої можуть бути:

  • Побутові. Довжиною від 180 до 230 мм. Їх використовують для заточування, виправлення кухонних ножів, виготовлених з м'якого металу.
  • Універсальні. З розміром стрижня від 260 до 290 мм. Призначені для роботи із твердою сталлю.
  • Професійними. Їхня довжина: від 260 до 360 мм. Використовуються для редагування, підготовки кухарських ножів для м'яса, іншого спеціального різального інструменту.

Регулярне використання мусату дозволяє значно продовжити термін служби кухонного інструменту зі збереженням його різальних характеристик.

Як вибрати мусат за матеріалом стрижня, іншим характеристикам

Стрижні мусатів виготовляють із:

  • Кераміки. З одного боку на них є насічки для обробки металу, а друга сторона - гладка. З її допомогою вирівнюють, полірують ножі з м'якою поверхнею.
  • Алмазу. Стрижнева частина в таких виробах виготовляється із надміцної сталі з додаванням хрому. Має спеціальне покриття з алмазної крихти.
  • Металу. В основі даних моделей застосовуються хромо-ванадієві сталеві сплави з посиленою міцністю. Гладкі металеві мусати використовуються для рихтування. Для заточування їх не застосовують.

Керамічний інструмент відрізняється підвищеною крихкістю, тому поводитися з ним потрібно акуратно. Алмазний мусат зберігають окремо від ножів чи інших твердих предметів, оскільки він швидко затупиться.

Професійні кухарі при виборі мусату звертають увагу на його поверхню. Якщо вона гладка, глянсова, у ній видно ваше відображення, прилад працюватиме якісно.

Як користуватися мусатом для заточування ножів

У домашніх умовах цим пристроєм можуть користуватися не всі. Тому після покупки інструмент часто лежить без діла.

При використанні мусату застосовують дві методики:

  • На вазі. Ніж виставляють під кутом приблизно 20 градусів стосовно основи. Швидко та акуратно проводять по ньому інструментом. Щоб не поранитися під час заточування руху виконують «від себе».
  • На опорі. Упирають мусат на стіл або іншу поверхню вертикально, поступово піднімаючи його на 20 градусів. Ніж при цьому тримають перпендикулярно до пристрою, переміщуючи вгору і вниз.

Купити мусати можна у нашому магазині. Також у нашому каталозі представлені точилки, тримачі за вигідною ціною.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон