Оліфа - розчинники

5 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Для того щоб зміцнити дерев'яну поверхню, довести загустілу фарбу до потрібної консистенції, часто використовується розчинник оліфа. Цю речовину виготовляють на основі льняної, соняшникової або соєвої олії. Її використовують при виготовленні фарб на масляній основі, а також для просочування деревини перед нанесенням. Оліфа забезпечує надійний захист від вологи, гниття, цвілі, грибка та шкідників. Проте, її не варто застосовувати для зовнішніх робіт, оскільки вона не витримає впливу атмосферних явищ. Нею можна не лише розбавляти фарбу до потрібної густини, а й наносити на поверхню як основу або ж застосовувати як самостійне покриття.

Види оліф та їх особливості

Існує декілька видів оліф. Усі вони мають свої переваги та недоліки.

  • Оліфа на натуральній основі. Цей вид є найдорожчим, оскільки на дев'яносто сім відсотків складається з натуральних олій. Інші три відсотки припадає на сикативи, які прискорюють висихання. Ця рідина прозора, але її відтінок може різнитися в залежності від сировини з якої вона виготовлена. Така оліфа екологічна та нетоксична, тому її сміливо можна використовувати всередині приміщення. Мінусом є порівняно висока ціна. Також оліфу не варто використовувати для обробки поверхонь зовні приміщення, оскільки її доведеться часто оновлювати, що економічно невигідно.
  • Напівнатуральна оліфа або осколь. Такі оліфи значно дешевші в порівнянні з натуральними. Вони складаються з п'ятдесяти п'яти відсотків льняної, соняшникової або соєвої олії, сорока відсотків розчинника та п'яти відсотків сикативів. Ці оліфи висихають значно швидше ніж натуральні (повністю висихає за двадцять чотири години). Також їх часто використовують саме як розчинник. Оліфа може використовуватися для робіт як всередині так і ззовні приміщення. Мінусом є неприємний запах, який ще певний час залишається навіть після повного висихання фарби.
  • Комбінована оліфа. Найчастіше ця речовина використовується при виробництві фарб. Від інших видів її відрізняє відсоткове співвідношення компонентів 一 у складі комбінованої тридцять відсотків розчинника. Повністю висихає за двадцять чотири години. Цей вид оліфи не варто використовувати всередині жилих приміщень, адже він токсичний та небезпечний для людини. Якщо ви все ж обрали таку оліфу, не варто забувати про захист дихальних шляхів респіратором.
  • Алкідна оліфа. Таку оліфу виготовляють з алкідних смол, розбавляючи їх розчинниками та маслами. Ця речовина менш токсична ніж попередній вид, але її все-таки рекомендують використовувати лише для поверхонь зовні будинку. Алкідні оліфи мають меншу жирність у порівнянні з іншими видами. Також для цієї речовини характерна висока стійкість до впливу зовнішнього середовища.
  • Синтетичні або композиційні оліфи. Це досить дешевий розчинник. Оліфа виготовляється з продуктів нафтопереробки, синтетичних каучуків та вугілля. Відповідно якість дещо нижча за інші види. Це рідка речовина з червоним відтінком. Мінусом є довге висихання та різкий неприємний запах. Її використовують при виготовлені фарб для зовнішніх робіт. Всередині приміщення цей розчинник не використовують, оскільки він виділяє неприємний запах не лише під час висихання, а й ще кілька років після нанесення.

Правила зберігання оліфи

Щоб речовина зберігала свою якість та заявлені властивості необхідно дотримуватися правил зберігання. Варто пам'ятати, що це пожежо- та вибухонебезпечна речовина, тому зберігати її необхідно якомога далі від джерел вогню. Також варто зберігати оліфу в герметичній тарі, щоб запобігти висиханню та потраплянню вологи. Потурбуйтесь про те щоб діти та домашні тварини не змогли дістати розчинник, оскільки це може бути небезпечним для їх життя та здоров'я.

Придбати якісну оліфу за приємною ціною ви можете в нашому інтернет-магазині АРС. На всі питання з радістю дадуть відповідь досвідчені консультанти.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон