Моторні оливи

41 товарів
Сторінка
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Сторінка
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Моторне масло відноситься до основних технічних рідин автомобіля. Від нього залежить працездатність, тривалість життя двигуна. Його основна функція: мастило всіх металевих вузлів силового агрегату для запобігання тертю, що призводить до передчасного зношування деталей. Для контролю за станом даного компонента розроблено графіки заміни рідкого мастила, затверджені виробниками автотранспортних засобів. Моторні олії розрізняються за складом, типом основи, максимально допустимою температурою експлуатації. З особливостями, характеристиками різних видів докладніше ознайомимося.

Моторна олія: відмінності баз з присадками

Всі автомастила складаються з бази з присадками. Згодом у початковому складі олії відбуваються зміни. Під постійними навантаженнями присадки працюють гірше, а при виробленні ресурсу на 50-60% суміш має характеристики виключно основи. За складом бази моторного масла бувають:

  • Синтетичними. Виготовляються з урахуванням каталітичного синтезу газів.
  • Мінеральними. Є продукт, отриманий з очищеної нафти шляхом перегонки.
  • Напівсинтетичними. Це мікс із перших двох видів, у якому синтетична основа становить не менше ніж 25 % від загальної маси. За своїми характеристиками такі олії краще за мінеральні, але трохи поступаються повністю синтетичним.

Якщо основа моторного масла призначена для мастила, то присадки, що входять до його складу, надають цьому продукту різноманітних специфічних характеристик. За способом дії вони бувають:

  • В’язково-загущувальними. Зберігають оптимальну в'язкість масляної суміші за підвищених температур, не даючи їй сильно розріджуватися. При збільшенні кількості цих присадок в маслі більш ніж на 10% воно вважається загущеним. Застосування сучасних масел з підвищеним в'язкісним діапазоном сприяє економії палива та зменшенню утворення нагару.
  • Мийними. Запобігають нагароутворенню в робочих вузлах двигуна за рахунок змивання продуктів окиснення, що транспортуються до фільтра, де відбувається подрібнення великих частинок на дрібні фракції. Захищають двигун від корозії. Розчиняють забруднення, не даючи утворюватися відкладенням на внутрішніх стінах силового агрегату.
  • Протизносними. Потрапляючи на металеві деталі, ці присадки утворюють захисну плівку, перешкоджаючи тертю.
  • Антиокислювальними. Не дають псуватися маслу в процесі використання, продовжуючи термін його служби.
  • Антикорозійними. Запобігають розвиток корозії на металевих вузлах двигуна.
  • Антипінними. Не дають утворюватися піні при активному русі колінвала під час запуску двигуна автомобіля, руйнуючи дрібні повітряні бульбашки, що погіршують властивості масла.
  • Проти тертя. У складах нового покоління цю функцію виконують ефіри кислот жирного типу, з поліпшеною розчинюваністю масляної суміші, що володіють високою адгезією до металу.

Сучасна автомобілебудівна галузь орієнтована на оливі синтетичної групи, що забезпечують легкий пуск двигуна в холодному стані, що характеризуються покращеними антиокислювальними та захисними властивостями.

Основні якості, класифікації, стандарти масел

В'язкість масел змінюється в залежності від температури експлуатації автомобіля. У холодну пору року структура олії стає густою, а в спеку вона розріджується. Тому для кожного періоду в'язкість оливи коригується в залежності від умов експлуатації. Це необхідно, щоб у мороз стартер міг без проблем провернути колінвал, а при сильному підвищенні температури влітку двигун був захищений від тертя.

Показник температури спалаху враховує, наскільки олія випаровується у процесі служби. У якісного продукту цей параметр становить понад 225 градусів. При збільшеній кількості фракцій, що легко випаровуються, масло вичерпає свій ресурс раніше терміну.

Температурою застигання олії називають діапазон, при якому суміш стає не текучою. А параметр лужного числа (TBN) говорить про його лужність. Чим вона більша, тим довше суміш збереже характеристики, не окислюватиметься. Кількість продуктів окиснення в маслі позначається кислотним числом (TAN), що показує, наскільки довго склад перебуває в експлуатації.

Для полегшення підбору автомасел для двигунів різного типу розроблено класифікаційні системи, що враховують якість та функціональне призначення продукту. Найпопулярніші з них:

  • API, затверджена Американським Інститутом Нафти;
  • ILSAC, прийнята Міжнародним комітетом стандартизації та апробації моторних масел;
  • ACEA, розроблена Асоціацією виробників автомобілів Європи.

Для підбору в'язкості олії прийнято SAE J300, що ділить склади на 12 класів. До них входять 6 зимових (від 0W до 25W) та 6 літніх видів (від 10 до 60).

Купити моторні олії з синтетичною, мінеральною або напівсинтетичною основою для дизельних, бензинових, двотактних, чотиритактних двигунів, для зими чи літа, а також всесезонні олії за вигідною ціною можна у нашому магазині.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон