Подушка - важливий елемент для якісного і здорового сну і повноцінного відпочинку. Підтримуючи голову і шию під час сну і відпочинку, вона рівномірно розподіляє навантаження на шийний відділ хребта, що запобігає виникненню болю в області спини та розвиток мігрені та інших захворювань.
Форми й розміри
Сьогодні в магазинах можна купити подушку будь-яких форм і розмірів. Класична форма - це всім знайомі моделі у вигляді квадрата або прямокутника з виступами по обидва боки, з набивним або монолітним наповнювачем.
Ортопедична або анатомічна - завдяки особливій формі, що дублює лінії тіла, такі подушки покращують кровопостачання в шийному відділі та головному мозку, допомагають позбутися від болю в спині, запобігають виникненню викривлення хребта. Зазвичай мають щільну фактуру і виготовляються з полімерних матеріалів, наприклад, пінополіуретану або латексу.
Поширення отримали витягнуті подушки розміром 40 х 60 см або 50 х 70 см, а також компактні варіанти 40 х 40 см або 50 х 50 см, які витіснили колись популярні моделі великого розміру 70 х 70 см.
Натуральні наповнювачі
Перед тим, як купити подушку для сну з натуральним або штучним наповнювачем варто ознайомитися з характеристиками різних моделей. Розглянемо нижче які наповнювачі відносяться до натуральних.
Наповнювач з пера-пуху
Відноситься до продукції преміум класу. Відрізняються високою гігроскопічністю, повітропроникністю, добре зберігають тепло.
Мінуси: потрібно періодична чистка та сушка, не підходять людям з алергією.
З овечої вовни
Завдяки вільній циркуляції повітря між вовняними волокнами на ній зручно спати й в зимовий холод і в літню спеку, її корисно використовувати людям з хворобами суглобів.
Недолік: в процесі використання шерсть «звалюється», через що подушка втрачає форму. Їх не можна використовувати людям з алергією та астмою. Вимагають хімічної чистки в процесі використання.
З бамбука
Мають високі бактерицидні властивості, повітропроникні, гіпоалергенні. Швидко висихають і добре витримують прання у пральній машині.
Мінус: сильно вбирають вологу, через що втрачають свої міцнісні якості.
З рослинних волокон
Це шкаралупа і стружка горіха, лузга кукурудзи та гречки, кокосове волокно, трави, водорості та т.д. Мають масажний і лікувальний ефект, але при цьому вони більш жорсткі й шарудять.
Полімерні наповнювачі
Для виготовлення синтетичних наповнювачів використовуються:
- Силікон - довговічний у використанні, пружний і міцний, коштує недорого.
- Волокна з поліефіру - завдяки особливій будові волокна цього наповнювача не скачується і не звалюється при використанні, зберігаючи свою форму тривалий час. Подушки з нього мають хороші теплоізоляційні характеристики, не вбирають запахи та вологу. Але, через свою м'якість недостатньо добре підтримують голову та шию, можуть руйнуватися після частих прань.
- Мікроволокно - за структурою нагадує натуральний пух. Вони дуже легкі й повітряні, але електризуються при використанні й сильно вбирають вологу.
- Мікрогель - його характеристики аналогічні властивості натурального пуху. Вологостійкий і повітропроникний, має хороші термоізоляційні якості.
- Віскоеластик - через особливості будови цей наповнювач здатний набувати форму голови й шиї сплячого і, після використання, відновлюватися до вихідного стану. Вироби з цього матеріалу не підлягають пранню, до того ж вони мають високу ціну.
При покупці подушки важливо також враховувати габарити та особливості спального місця. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу м'якому матрацу, то вона повинна бути досить щільною і жорсткою.
У нас можна купити подушку онлайн, вибравши відповідну модель в каталозі на сайті. Якщо ви любите спати на спині - краще, якщо вона буде невеликого розміру, середньої жорсткості. Тим, хто вважає за краще спати на боку, підійдуть подушки збільшеного розміру і жорсткості, які краще підтримує шию.
При необхідності при підборі надається допомога і консультація.