Отримайте гарячі пропозиції

Підпишіться на розсилку

Термометри - основний вид пристосувань, призначених для визначення температури: повітря, ґрунту, води та інших фізичних тіл. Застосовують термометри в багатьох областях людської діяльності, в тому числі: в медицині, метеорології, гідрології, приготуванні алкогольних напоїв та інших. Принцип роботи таких приладів різниться в залежності від їх характеристик і призначення.

Види вимірювальних приладів

У побутовому та професійних середовищах використовують різні типи вимірювальних приладів. Градусник (розмовне найменування термометра, в тому числі й медичного) дозволяє визначити такі параметри, як:

  • температура повітря;
  • щільність рідини та вміст у ній спирту;
  • надлишковий тиск;
  • вологість повітря та інше.

Найпоширеніший в побуті термометр призначений для визначення погоди з урахуванням температури повітря навколишнього середовища. Він належить до рідинних варіантів вимірювальних приладів й працює за принципом розширення рідини. Відрізняються мінімальною похибкою (не більше десятої частки градуса). В якості наповнювача для їх роботи частіше застосовують етиловий спирт або ртуть. Рідку основу підбирають, орієнтуючись на специфіку подальшої експлуатації пристосування.

Так, при температурному режимі нижче 38 градусів доцільно користуватись спиртовим термометром, через те, що ртуть при низькій температурі стає твердою.

Також термометри бувають:

  • механічні;
  • газові;
  • електронні;
  • інфрачервоні та інші.

Кожен тип термометрів характеризується за принципом роботи та особливостям експлуатації.

Призначення і принцип роботи термометрів

Особливості та можливість використання різних вимірювальних приладів визначається їх специфікою.

  • Механічні термометри поширені у сфері харчової промисловості (вимірювання температури тіста та інших в'язких або сипучих середовищ), кондиціюванні, опалювальній системі та санітарних установках. Датчиком температури в них виступає спіраль, скріплені металеві смуги якої деформуються при виконанні функції приладу.
  • Газові термометри (манометри). Вимірюють температуру пари або газу в замкнутому (закритому) просторі. З їх допомогою визначають надлишковий тиск, враховуючи взаємозв'язок між тиском газу в термобалоні та температурними показниками.
  • Спиртометр встановлює щільність рідини. Основний вимірювальний прилад, яким користуються для приготування алкогольних напоїв в домашніх умовах (вина, самогону та інших). Забезпечує контроль бродіння і визначення вмісту спирту.
  • Гігрометри допомагають встановити рівень вологості повітря або інших газів. Може бути як окремим приладом, так і елементом кліматичної техніки.

Кожен різновид вимірювальних приладів виконує свою функцію, засновану на взаємодії з середовищем, в яку поміщено пристрій. Побутові рідинні термометри працюють за принципом розширення рідини та є найточнішими пристосуваннями, що дають мінімальну похибку. Для медичних цілей такий продукт випускається в єдиному форматі, зовнішня посудина являє собою скляну колбу.

Вуличні термометри оснащені різними варіантами кріплення, що дозволяють зафіксувати їх на віконній рамі та інших твердих поверхнях. Таку модель вимірювального приладу можна підібрати за розміром і оформленням.

При цьому, рідинні термометри не призначені для вимірювання великого діапазону температури внаслідок специфічних особливостей. Термометри для вимірювання води містять рапсову олію або спирт. Випускаються в різному дизайні, в тому числі й призначеному для купання дітей.

Що враховувати при виборі вимірювального приладу

Вимірювальні прилади мають свою специфіку в залежності від призначення, відповідних умов для експлуатації та принципу роботи. При виборі оптимального варіанту слід враховувати ці параметри.

Для вимірювання температури тіла (в діапазоні від 32 до 42 градусів) застосовують медичні ртутні градусники або електронний аналог. Недоліком рідинного градусника є тривалість очікування показань (до 5 хвилин), а електронного - можлива похибка при поганому контакті з тілом.

Побутові рідинні термометри для визначення погоди використовується при порівняно малому діапазоні температур: від -50 до +50 градусів. З огляду на здатність ртуті міняти агрегатний стан, в холодному кліматі вибирають спиртові варіанти термометра. Крім того, вимірювальні прилади вибирають в залежності від того, для якого матеріалу і цілі вони використовуються.

У каталозі нашого інтернет-магазину ви знайдете великий вибір побутових термометрів, необхідних для визначення температури води, повітря та інших фізичних тіл. Підібрати відповідний варіант також можна з урахуванням дизайну такої продукції й способу її фіксації. Ми пропонуємо хороший асортимент, доступні ціни та можливість доставки товару по Україні.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон