Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
 1. Шукаєте вигідні пропозиції?
  Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
  Підписатися
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Для забезпечення садового господарства купити вила з інструментальної загартованої сталі - перша справа. За допомогою такого виробу можна обробляти землю, вносити гній, прибирати територію, навіть збирати урожай. Щоб придбати подібний інструмент, розберемося, яким він буває, і на що звертають увагу при його підборі.

Вила: особливості інвентарю

Вила - базовий садовий інструмент, який складається з робочої частини, а також довгастого держака. Маса інвентарю становить 1,5 – 2 кілограми, ширина робочої частини більшості моделей – 170-260 мм. Для виготовлення зубів використовується інструментальна сталь, рідше - пластик. Живці випускаються з деревини (берези, дуба, ясена), а також алюмінію.

У продажу зустрічаються вироби з телескопічними ручками. Їх можна адаптувати під зріст працівника. Також існують зразки зі змінними робочими частинами. Вони стануть в нагоді тим, кому необхідно мати в господарстві 2-4 види вил.

Різновиди інструментів

У продажу представлено кілька основних різновидів вил. Серед таких:

 • Класичний. Зразки з довгою загостреною робочою частиною. Кількість зубів у цій моделі стандартно - 4 штуки. Вони звужуються до кінця. Застосовуються для розпушування грядок, прибирання сміття, внесення гною.
 • Садовий. Різновид із закругленою на кінці робочою частиною. Призначені для перенесення вантажів і розпушування м'якого грунту.
 • Копальні. Відрізняються розширеними прямими зубами. Справляються з твердим промерзлим грунтом.
 • Вила-лопати. Мають плоску заточену закінцівку. Дозволяють скопувати землю і розбивати її зубами. Замінюють відразу два садових інструменти.
 • Гнойовий. У цього типу інвентарю масивна вигнута робоча частина, по конфігурації нагадує ківш.
 • Збиральний. Відрізняються полегшеною конструкцією. Робоча частина інструменту вигнута, що дозволяє йому справлятися з об'ємними вантажами.
 • Підбірні. У таких виробів загнуті на 70-80 градусів зуби. Інструмент зручний для підйому сіна, соломи та інших вантажів. Застосовується в тваринницьких господарствах для годівлі худоби.
 • Сінний. Мають 3-5 довгих вигнутих зубів. Підходять для розкидання гною, навантаження сіна або соломи.
 • Бордюрний. У цю категорію входять короткі легкі моделі з рідкісними зубами. Інвентар зручний для обробки невеликих клумб, садових ваз, насаджень біля бордюрів. Різновидом цього інструменту є вила для троянд. Вони мають два коротких зубця, що не пошкоджують рослини при роботі.
 • Щебеневі. Цей різновид має 8 зубців. Два крайніх - прямі, інші мають увігнуту форму. Подібні моделі дозволяють завантажити щебінь, розрівнювати його по поверхні. Застосовуються в будівництві.
 • Вила для стайні. Рідкісний інструмент, що виготовляється з пластику. Його робоча частина має форму ковша, складається з щільного ряду тонких зубів.

Також існують безпечні вила. Вони оснащені тупими зубцями або ж робочою частиною, накритою гумовими наконечниками. Цей інвентар використовується для збору картоплі, буряка.

Як підібрати і купити вила

Щоб придбати якісний інструмент, при його виборі звертайте увагу на наступні характеристики:

 • Ширина робочої частини. Для роботи з клумбами, бордюрами, невеликими присадибними ділянками підійдуть вузькі моделі. Для завантаження сіна, роботи з гноєм та інших схожих завдань потрібні широкі зразки.
 • Матеріал, з якого виготовлена робоча частина. Оптимальним варіантом вважається сталь з антикорозійним покриттям. Професійні інструменти можуть бути виготовлені з титану. Він легше сталі, але не поступається йому по міцності.
 • Кількість і конфігурація зубів. Якщо потрібна універсальна модель, варто вибрати 4-кінцеві вила. Для навантаження і розвантаження матеріалів потрібні зразки на 8 і більше зубців. У садових виробів їх може бути всього 2-3.

Також при виборі виробу варто звернути особливу увагу на його держак. Оптимальним варіантом буде алюмінієва рукоятка з пластиковим наконечником. Вона поєднує невелику масу, підвищену міцність і стійкість до вологи. Для домашнього застосування можна придбати виріб з дерев'яним держаком. Він міцний і легкий. Ще одним варіантом для побутового використання є вила з пластиковою рукояттю. Ці вироби не бояться вологи, але можуть зламатися при підвищених механічних навантаженнях.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон