Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Запорукою будь-якого вдалого та якісного ремонту є правильно підібраний шпатель, адже він допоможе значно зекономити зусилля й час. Його потрібно обирати залежно від виконуваних робіт — чи то розрівнювання будь-яких поверхонь, чи кладка плитки. 

Типи шпателів і їх використання

Малярний

Найпоширенішим типом шпателів серед усіх є малярні та фасадні. Фасадні зазвичай використовуються для роботи із фасадами будівель. Вони є міцними та легко витримають важкі й тривалі умови експлуатації. Малярні більше пристосовані для внутрішньої обробки приміщень: роботи зі шпаклювання стін та стелі. Вони є більш гнучкими та тонкими, але менш зносостійкими на відміну від фасадних.

Зубчастий

Цей вид обладнання спеціально створено для нанесення клейових розчинів на основу облицювальних та оздоблювальних матеріалів. Його форма дозволяє наносити потрібну кількість клею, а також сформувати однорідний шар розчину. Використовуючи зубчастий шпатель можна швидко й легко нанести будівельну суміш, не використовуючи зайву її кількість. Крім цього, він гарантує міцне й надійне з'єднання. 

Кутовий

Завдяки своїй формі, цей виріб ідеально пристосований для вирівнювання зовнішніх та внутрішніх кутів. Іноді він використовується для нанесення будівельної речовини в ті місця, де немає можливості застосувати будь-який інший інструмент. Даний тип використовують досить рідко, адже для багатьох він є незручним в роботі.

Гумовий

Матеріал і форма цього типу шпателя дозволяє використовувати його для затирання швів плитки й обробки подряпин та вм’ятини на ламінаті. Він являє собою цільну гуму, що може мати різну форму залежно від призначення. Така модель не пошкоджує плитку та ламінат, легко згинається і повторює перепади поверхні матеріалу.

Пластиковий

Створений для розгладжування шпалер з обклеюваної поверхні. Він легко згинається і кожна його грань відповідає певній цілі. Ремонтні роботи з цим обладнанням будуть більш ефективними, швидкими та комфортними.

Шпатель-шкребок

Завдяки товщині своєї основи, він ідеально підійде для видалення зі стін шпалер, фарби та залишків клею.Він дозволяє значно зекономити час та зусилля.

Ключові характеристики

При покупці гумових шпателів необхідно обирати маслобензостійку гуму з підвищеною щільністю. Якщо мова йде про аксесуари для обробки фасадів та внутрішніх поверхонь, варто обирати ті, що виготовлені із нержавіючої сталі. Для пластикового обладнання потрібно вибирати ті, що виготовлені із поліпропілену, поліетилену високої густини, або поліаміду. 

Ручки фасадних, малярних та інших типів цього інструменту виготовляються із пиломатеріалів листяних порід, пластмаси або пластичної термічної гуми. Ручки пластикових і гумових моделей являють собою потовщення на основі виробу. 

Рекомендації щодо вибору шпателів

Надзвичайно важливим є вибрати правильний тип приладдя відповідно до взаємодії із різними матеріалами, поверхнями, площами застосування. 

Ширина малярних шпателів впливає на спосіб їх застосування. Вузькі — до 80 мм, підходять для обробки складнодоступних місць. Набірними називають інструменти від 80 до 100 мм, адже їх використовують для набирання та нанесення шпаклювальної суміші на робочий шпатель. Засоби шириною 200-300 мм застосовуються для невеликих по площі нерівностей, а ширші — для більш викривлених поверхонь. 

Зубчасті теж різняться формою зубців та підбираються залежно від виконуваних робіт. Зазвичай, виробники клею вказують конкретний тип, що необхідний для використання окремої будівельної речовини. Для нанесення рідких складів застосовують моделі з трикутними зубцями, для густих — з прямокутними.

Зубчастий 6х6 мм пристосований для нанесення плитки розміром 20х20 см, а іноді й для кахлю габаритами 10х10 см. Для керамограніту й великої плитки використовуються моделі з розміром зубців 10х10 см. Для нанесення великоформатного матеріалу використовують обладнання від 12,5 мм, а найбільші інструменти розміром 15х20 мм пристосовані для укладання матеріалу на горизонтальні підстави. 

При покупці необхідно звернути увагу на якість матеріалу, цілісність основи, відсутність задирок, надломі, тріщин. Також, обов'язково потрібно одразу перевірити зручність ручки. 

Догляд за шпателем

Для збільшення терміну використання шпателів важливим є правильний догляд та умови зберігання інструмента. Ми радимо дотримуватись певних рекомендацій:

  • Після кожного використання необхідно його ретельно вимити з водою і просушити;
  • Використовувати інструмент потрібно лише по призначенню та при роботі необхідно акуратно поводитися з лезом;
  • Якщо лезо або ручка пошкодженні — варто замінити інструмент;
  • Варто зберігати шпателі у вертикальному положенні для уникнення пошкоджень й збереження його функціональності.
Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон