При роботі з герметиками, силіконом і іншими складами спеціального призначення використовуються пістолети монтажні з напівзакритим корпусом, що дозволяють наносити розчин швидко, рівномірно і економічно. Вони бувають розбірними і не розбірними. Пристрої розбірного типу відносяться до класу професійних інструментів і підходять для довготривалого використання. Не розбірні моделі належать до категорії побутових пристроїв і часто призначаються для одноразового застосування. Які ще особливості та переваги є у монтажних пістолетів, і як їх правильно використовувати, розберемося докладніше.
Як влаштовані і як працюють пістолети монтажні
Конструкція будівельного пістолета складається з двох основних елементів: адаптера (або редуктора), в який встановлюється балон з рідкою речовиною під тиском, і механізму подачі складу. Інструмент спрацьовує за допомогою натискання пускового гачка, що відкриває балонний клапан, через який піна, герметик або силікон висуваються по стовбуру і подаються на робочу поверхню через штуцер, розташований на його кінчику. Регулювання швидкості подачі і кількості розчину проводиться за допомогою регулювального гвинта (фіксатора).
Просуваючись по трубці пістолета розчин "закипає", переходячи у спінений стан. При виході з сопла ця маса розширюється на 60-90 %, займаючи весь відведений їй простір, і після застигання, набуває міцної, однорідної структури, надаючи швам і стикам міцність і стійкість до вологи.
Які види монтажних пістолетів існують
Професійні та побутові будівельні пістолети виробляють з матеріалів різного типу, від яких залежить довговічність і надійність конструкції пристрою. До них відносяться:
- Пластик економ класу. Його використовують в нерозбірних пристосуваннях одноразового типу. Зазвичай такий інструмент застосовують при невеликих ремонтах в рамках одного приміщення. Користуватися ним можна не більше двох-трьох днів після заправки піною, так як після застигання пінний склад забиває порожнини пристрою, роблячи його подальшу експлуатацію неможливою.
- Метал + пластик. З цих матеріалів виготовляють недорогі моделі, придатні для багаторазового застосування. Після використання вони потребують зняття балона і промивання.
- Метал. Застосовується для виробництва виробів професійного призначення. Рекомендується до використання при постійних і високих обсягах робіт.
- Метал + тефлон. Завдяки тефлоновому покриттю частин, що контактують з піноподібною масою, вона легко видаляється з поверхні пристрою після закінчення робіт. Мінус інструменту: висока ціна.
Також у продажу є моделі з пластика високої щільності. При своїй невисокій вартості такі пристрої відрізняються функціональністю і довговічністю у використанні.
За принципом роботи будівельні пістолети бувають ручними і пневматичними (функціонують в комплекті з компресором).
На додаток до інструменту можна купити насадки у вигляді конусів, для отворів малих розмірів, і гнучкі подовжувальні елементи у вигляді трубок з полімеру, для роботи на складних ділянках.
Як працювати з пристроєм
Пістолет не можна використовувати при температурі вище 30-35 градусів, поблизу від нагрівальних приладів або поруч з джерелом відкритого вогню. Забороняється направляти інструмент у бік людей, тварин або на прилади, що працюють з виділенням тепла.
Якщо після використання пристрою ви забули його промити від залишків піни, очистити її можна механічним способом. Щоб зробити це, насадки залишають на період від 2-х до 7-ми діб, щоб піна повністю висохла і видаляють її за допомогою ножа або іншого гострого предмета.
Ціни на Пістолети монтажні
Товар | Ціна |
Пістолет для силікону закритий Сила 600311 600 мм | 307.00 грн |
Пістолет для силікона Painter WYC0699 професійний | 461.00 грн |
Пістолет для герметика Hardy 2050-180400 400 мл | 546.00 грн |
Пістолет для нанесення монтажної піни Yato YT-67421 | 1027.00 грн |
Пістолет для нанесення монтажної піни Yato YT-67460 500 мм | 595.00 грн |