Шліфмашини пневматичні є популярним інструментом серед знавців. Живлення від стисненого повітря як альтернатива електричної мережі має ряд переваг, тому вибір на користь пневматики зрозумілий. Однак, для тих, хто ще не визначився з вибором, існує ця стаття. У ній спробуємо розібрати основні категорії такого інструменту і зрозуміти особливості роботи.
Як використовують пневмошліфмашинки
Як і їх «електричні побратими» пневмомашинки використовують для шліфування, полірування, зачищення поверхонь з різних матеріалів; різання дерева, труб і бетону, обробки зварних швів. Живлення від повітряного компресора має такі переваги:
- більший робочий ресурс інструменту, що досягається завдяки спрощеній конструкції, відсутності електромотора;
- у випадках, коли використання електрики небажано, при підвищеній вологості, наприклад;
- такий інструмент легше.
Типи пневматичних шліфмашин
Якщо розділити інструмент за формою і конструкцією:
- Орбітальні. Частіше за інших зустрічаються в пневматичному виконанні. Використовується в місцях підвищеної пожежонебезпеки.
- Стрічкові моделі комплектуються кільцем із шліфувального паперу, нагадують зовнішнім виглядом рубанок.
- Вібраційні апарати схожі на стрічкові, але при роботі використовується не кільце, а шматок стрічки наждачного листа, який кріпиться до підошви інструменту. Машинка здійснює зворотно-поступальні рухи, і таким поступовим, плавним чином здійснюється шліфування.
- Кутові пневмо шліфмашинки (болгарки). Всім знайомий апарат. Шліфувальний або відрізний диск кріпиться на шпиндель — і робота почалася. Диски бувають різних діаметрів, зернистості і призначення.
- Прямі оснащуються довгими насадками. Такими зручно проводити «ювелірні» операції, для котрих інші типи не підходять. Крім уже зазначених видів робіт застосовуються для фрезерування і гравірування.
Купити пневмошліфмашинку і не прогадати
Якщо Ви вже:
- визначилися з типом інструменту
- зважили всі за і проти
- прийняли чітке рішення придбати даний апарат
У пору бігти в магазин і брати. Однак, витративши ще кілька хвилин Ви дізнаєтеся, як убезпечити себе від повернення та обміну товару, який, може і непоганий, але банально не підійшов.
Пропонуємо Вам кілька порад, які допоможуть купити пневмошліфмашинку, котрою Ви залишитеся задоволені:
- Зверніть увагу на робочий тиск. Ця характеристика стосується всього пневмоінструменту. Перед замовленням або походом в магазин знайдіть в інструкції до свого компресора даний параметр. Для апаратів побутового рівня він зазвичай складає 6-8 бар (іноді вказуються атмосфери).
- Споживання повітря (вимірюється в літрах за хвилину) — інший показник, який визначається за тією ж схемою, що і тиск, але із певним застереженням. Якщо Ви плануєте одночасно підключати кілька інструментів до компресора і працювати ними (двоє майстрів, виробничий цех), то слід скласти весь обсяг споживаного повітря і для запасу «накинути згори» 20%. Якщо компресор вже куплений, варіанти два:
Вибрати не такий потужний інструмент.
Не під’єднувати більше одного інструмента за раз.
- Вага інструменту. Кожен зайвий грам буде помітний при тривалій роботі, тому переконайтеся, що Вам буде зручно працювати в різних позиціях, важкодоступних місцях.
- Перевірений виробник. Очевидний, але важливий нюанс. Такі бренди як Suntech і Metabo радують якістю і гарантійним обслуговуванням.
Сподіваємося, що дана стаття внесла ясність в питання, і Ви можете перейти до пошуку кращої пневмо шліфмашинки в зручному каталозі інтернет-магазину АРС.
Ціни на Шліфмашини пневматичні
Товар | Ціна |
Пневматична болгарка Алмазінструмент УШ-125 32900 | 2065.00 грн |
Пневматична болгарка Suntech SM-52-5227K | 1775.00 грн |
Пневматична болгарка Suntech SM-562K | 1629.00 грн |
Пневматична ексцентрикова шліфмашина Suntech SM-65-6133 | 2959.00 грн |
Пневматична шліфмашина Metabo DG 25 Set 604116500 | 2274.00 грн |