
Пам'ятайте комп'ютерну гру "Як дістати сусіда?", якщо ви теж задавалися таким питанням, відповідь дуже проста - купити перфоратор. А якщо без жартів, то придбання такого потужного інструменту вимагає попереднього ознайомлення з теоретичною інформацією про нього.
Отже, перфоратор, це будівельний електроінструмент, здатний на обертально- ударні і поздовжні рухи. Його поява полегшила і прискорила роботу з каменем і бетоном, з таким помічником зробити отвір в стіні, подрібнити промерзлий грунт, або асфальт, вийде без надзусиль.
Щоб підібрати для себе правильну модель, необхідно знати про різновиди.
Види перфораторів
Розрізняють два типи перфораторів:
- Горизонтальний - використовується як на побутовому рівні, так і професіоналами. Зручний при роботі в вузькому просторі і на висоті.
- Вертикальний - відрізняється більшою працездатністю і витривалістю. Серед домашніх умільців не популярний, а ось для фахівців незамінний.
Режими перфораторів
Незалежно від типу, всі перфоратори працюють в трьох режимах:
- Ударний, або відбійний молоток. При такому положенні свердло не обертається, такий режим використовують, якщо є необхідність зруйнувати цегляну або бетонну стіну, зробити отвір у твердій конструкції.
- Свердління з ударом застосовують для отворів в твердих матеріалах, якщо свердло зустрічається з непереборною перешкодою і не може впоратись самостійно, підключається функція удару і інструмент виконує поставлене завдання.
- Свердління, такий режим підходить для роботи з м'якою основою, і його досить для використання в домашніх умовах.
Технічні характеристики перфораторів
За необхідності купити перфоратор, звертайте увагу на технічні характеристики.
Важливими елементами є:
- Потужність двигуна показує, як швидко і якісно буде виконана робота. Для побутових цілей досить показника від 700 до 900 Вт. Професійні моделі стартують з цифри 1000 Вт. Важливо враховувати, чим потужніший пристрій, тим він важче. Мінімальна вага - 3 кг, далі маса зростає пропорційно і досягає 5 кг і більше.
- Енергія або сила удару - чим вище значення, тим більше буде діаметр отвору, адже завдання інструменту пробити тверду конструкцію і домогтися необхідних розмірів. Вимірюють цей показник в Джоулях. Починаючи з 1 Дж для домашніх умов, до 15 Дж, для професійного використання.
- Кількість оборотів в хвилину показує з якою швидкістю інструмент зробить отвір. Щоб задовольнити потреби побутових умов досить 1400 об/хв. Фахівці вважають кращим інструменти з показником 2400 об/хв. Адже від швидкості виконання роботи залежить заробіток і репутація майстра.
- Частота удару, позначає кількість ударів поршня за хвилину. Високий показник характеризує продуктивність моделі, в поєднанні з енергією. Компанії, що поважають себе і клієнта, об'єднуючи ці величини випускають надійні і довговічні інструменти.
- Тип патрона, розрізняють три види. SDS-Plus, SDS-Max, SDS-Quick. Перший варіант поширений і може робити отвір діаметром до 30 мм. Другий підходить для бурів важче, діаметром до 50 мм. Третій розроблений на фірмі Bosch і використовується у їхніх інструментах. Розмір отриманих отворів від 16 до 25 міліметрів.
- Плавний пуск, реверс, обмежувач глибини не є основними характеристиками, але їх наявність допоможе в роботі і вбереже пристрій від перевантажень.
- Додаткові функції, такі як зниження вібрації, захист від пилу, підсвічування і фіксація пускової кнопки роблять роботу комфортніше і подбають про ваше самопочуття.
- Ціна перфоратора, надійний інструмент не може коштувати копійки. Моделі від відомих виробників відрізняються якістю і довговічністю.
Окремо слід відзначити прогресивні, акумуляторні перфоратори. Адже не завжди є можливість підключитися до електромережі. У таких випадках прийде на допомогу альтернативне джерело живлення, наприклад, літій-іонний акумулятор. У порівнянні з іншими типами він більш потужний, витривалий і екологічний.
Правила безпеки при роботі з перфоратором
Якими б не були електроінструменти, правила безпеки ніхто не повинен забувати.
- Перед тим, як приступити до роботи перевіряйте комплектацію і надійність кріплення всіх деталей.
- Оцініть справність кабелю, вилки, кнопок. Вони повинні бути цілими, без тріщин і видимих пошкоджень. Також стан вимикача, при натисканні він повинен плавно змінювати положення і не іскрити.
- Беріть електроінструмент тільки сухими руками, і не працюйте під дощем!
- Час від часу вимикайте пристрій і давайте йому відпочити.
- Після виконання роботи необхідно очистити перфоратор від пилу і дрібних частинок.
Щоб вибрати і купити перфоратор скористайтеся вище викладеною інформацією і послугами Інтернет магазину.