Реле - це спеціальний пристрій у вигляді вимикача, який призначений для комутації електроланок при створенні певних експлуатаційних умов при використанні побутових приладів. Воно здійснює прийом різних сигналів і представлено в широкому асортименті видів і форм.
Призначення і область застосування
Реле складається з релейного елемента і кількох електричних контактів. Залежно від стану приладу вони замикаються або розмикаються. Шляхом контролю подачі напруги вони забезпечують автоматизацію робочих процесів, і дозволяють встановити часовий інтервал для включення і виключення обладнання, яке споживає електроенергію.
У списку призначення реле також присутні:
- захист від перепадів напруги;
- управління електричними системами;
- забезпечення безперебійної роботи пріоритетних пристроїв.
У зв'язку з тим, що від якості та функціональності релейних приладів фактично залежить цілісність і працездатність дорогого устаткування, до них пред'являється ряд строгих вимог. Серед них - надійність, швидкодія і чутливість. Вдосконалені моделі реле можуть вибірково реагувати на зміну параметрів, і відключати пошкоджені ділянки системи в разі аварійної ситуації, без зупинки інших елементів.
Різновиди реле за призначенням
Класифікація реле відбувається по великій кількості параметрів. Головним з них є призначення пристрою. За цією ознакою існують такі види:
- реле потужності - здійснює контроль за споживанням електроенергії з боку побутової техніки;
- реле напруги - застосовується разом із запобіжниками, і спрацьовує при підвищенні сили струму;
- реле струму - на додачу до виконання функцій попереднього виду приладів також реагує і на зниження сили струму, для захисту побутових приладів від стрибків електроенергії;
- багатофункціональне реле - поєднує в собі функціонал попередніх пристроїв, і спрацьовує при перевищенні верхніх значень зазначених параметрів.
При виборі реле напруги, необхідно пам'ятати, що його захисні властивості діють при коливаннях напруги величиною до 10%. Якщо електромережа відрізняється значними стрибками вольтажа, для стабілізації роботи побутових приладів необхідно вибрати більш потужний стабілізатор.
Класифікація реле по особливостям застосування
Також існують кілька окремих груп реле в залежності від області експлуатації. Серед них популярністю користуються такі види:
- проміжні реле;
- вказівні;
- сигнальні;
- реле часу;
- імпульсні.
Проміжні реле управляють декількома ланцюгами в мережі. Вони дозволяють одночасно провести вимикання і передати аварійний сигнал. Вказівні прилади сигналізують про вчинення різних операцій всередині пристрою. Їх використовують в оперативних схемах, телемеханіки та області автоматики. Сигнальні пристрої є елементом оповіщення персоналу при підключенні сигналізації. Потужність струму в таких контактах - не більше 2 А.
Реле часу застосовуються при автоматизації виробничих процесів і затримки відключення освітлювальних приладів. Вони оснащені широким діапазоном тимчасових інтервалів, що дозволяють здійснювати їх настройку.
Імпульсні пристрої забезпечують перемикання при подачі сигналу на керуючий вхід. Положення, в яке переміщений прилад. Залишається стійким і при закінченні вхідного сигналу.
Велика частина реле є електромагнітними. Вони спрацьовують після певного сигналу і підсилюють його, що дозволяє замкнути ланцюг з високою потужністю при подачі електрики в невеликій кількості.
Як вибрати реле
В асортименті нашого інтернет-магазину представлена велика кількість різновидів реле, включаючи регулятори температури, напруги, часу і диференціальні пристрої. При виборі відповідної моделі слід керуватися такими параметрами:
- кількістю фаз;
- максимальною потужністю навантаження;
- величиною струму;
- часом спрацьовування;
- типом фази;
- наявністю додаткової індикації.
До того ж до різновидів пристроїв, присутній величезний перелік виробників реле. Продаж обраного товару здійснюється з доставкою в будь-яку точку країни.