Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
 1. Шукаєте вигідні пропозиції?
  Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
  Підписатися
 2. Послуги
  Експрес-доставка до 2-х годин
  Доставка замовлень вагою до 3 тонн у місті Тернопіль.
 3. Допоможемо обрати найкраще
  097 333 43 00

  Безкоштовна лінія

  пн-пт 9:00-18:00 сб-нд 9:00-16:00

 4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Реле - це спеціальний пристрій у вигляді вимикача, який призначений для комутації електроланок при створенні певних експлуатаційних умов при використанні побутових приладів. Воно здійснює прийом різних сигналів і представлено в широкому асортименті видів і форм.

Призначення і область застосування

Реле складається з релейного елемента і кількох електричних контактів. Залежно від стану приладу вони замикаються або розмикаються. Шляхом контролю подачі напруги вони забезпечують автоматизацію робочих процесів, і дозволяють встановити часовий інтервал для включення і виключення обладнання, яке споживає електроенергію.

У списку призначення реле також присутні:

 • захист від перепадів напруги;
 • управління електричними системами;
 • забезпечення безперебійної роботи пріоритетних пристроїв.

У зв'язку з тим, що від якості та функціональності релейних приладів фактично залежить цілісність і працездатність дорогого устаткування, до них пред'являється ряд строгих вимог. Серед них - надійність, швидкодія і чутливість. Вдосконалені моделі реле можуть вибірково реагувати на зміну параметрів, і відключати пошкоджені ділянки системи в разі аварійної ситуації, без зупинки інших елементів.

Різновиди реле за призначенням

Класифікація реле відбувається по великій кількості параметрів. Головним з них є призначення пристрою. За цією ознакою існують такі види:

 • реле потужності - здійснює контроль за споживанням електроенергії з боку побутової техніки;
 • реле напруги - застосовується разом із запобіжниками, і спрацьовує при підвищенні сили струму;
 • реле струму - на додачу до виконання функцій попереднього виду приладів також реагує і на зниження сили струму, для захисту побутових приладів від стрибків електроенергії;
 • багатофункціональне реле - поєднує в собі функціонал попередніх пристроїв, і спрацьовує при перевищенні верхніх значень зазначених параметрів.

При виборі реле напруги, необхідно пам'ятати, що його захисні властивості діють при коливаннях напруги величиною до 10%. Якщо електромережа відрізняється значними стрибками вольтажа, для стабілізації роботи побутових приладів необхідно вибрати більш потужний стабілізатор.

Класифікація реле по особливостям застосування

Також існують кілька окремих груп реле в залежності від області експлуатації. Серед них популярністю користуються такі види:

 • проміжні реле;
 • вказівні;
 • сигнальні;
 • реле часу;
 • імпульсні.

Проміжні реле управляють декількома ланцюгами в мережі. Вони дозволяють одночасно провести вимикання і передати аварійний сигнал. Вказівні прилади сигналізують про вчинення різних операцій всередині пристрою. Їх використовують в оперативних схемах, телемеханіки та області автоматики. Сигнальні пристрої є елементом оповіщення персоналу при підключенні сигналізації. Потужність струму в таких контактах - не більше 2 А.

Реле часу застосовуються при автоматизації виробничих процесів і затримки відключення освітлювальних приладів. Вони оснащені широким діапазоном тимчасових інтервалів, що дозволяють здійснювати їх настройку.

Імпульсні пристрої забезпечують перемикання при подачі сигналу на керуючий вхід. Положення, в яке переміщений прилад. Залишається стійким і при закінченні вхідного сигналу.

Велика частина реле є електромагнітними. Вони спрацьовують після певного сигналу і підсилюють його, що дозволяє замкнути ланцюг з високою потужністю при подачі електрики в невеликій кількості.

Як вибрати реле

В асортименті нашого інтернет-магазину представлена ​​велика кількість різновидів реле, включаючи регулятори температури, напруги, часу і диференціальні пристрої. При виборі відповідної моделі слід керуватися такими параметрами:

 • кількістю фаз;
 • максимальною потужністю навантаження;
 • величиною струму;
 • часом спрацьовування;
 • типом фази;
 • наявністю додаткової індикації.

До того ж до різновидів пристроїв, присутній величезний перелік виробників реле. Продаж обраного товару здійснюється з доставкою в будь-яку точку країни.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон