Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
 1. Шукаєте вигідні пропозиції?
  Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
  Підписатися
 2. Допоможемо обрати найкраще
  097 333 43 00

  Безкоштовна лінія

  пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:00

 3. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Реле - це спеціальний пристрій у вигляді вимикача, який призначений для комутації електроланок при створенні певних експлуатаційних умов при використанні побутових приладів. Воно здійснює прийом різних сигналів і представлено в широкому асортименті видів і форм.

Призначення і область застосування

Реле складається з релейного елемента і кількох електричних контактів. Залежно від стану приладу вони замикаються або розмикаються. Шляхом контролю подачі напруги вони забезпечують автоматизацію робочих процесів, і дозволяють встановити часовий інтервал для включення і виключення обладнання, яке споживає електроенергію.

У списку призначення реле також присутні:

 • захист від перепадів напруги;
 • управління електричними системами;
 • забезпечення безперебійної роботи пріоритетних пристроїв.

У зв'язку з тим, що від якості та функціональності релейних приладів фактично залежить цілісність і працездатність дорогого устаткування, до них пред'являється ряд строгих вимог. Серед них - надійність, швидкодія і чутливість. Вдосконалені моделі реле можуть вибірково реагувати на зміну параметрів, і відключати пошкоджені ділянки системи в разі аварійної ситуації, без зупинки інших елементів.

Різновиди реле за призначенням

Класифікація реле відбувається по великій кількості параметрів. Головним з них є призначення пристрою. За цією ознакою існують такі види:

 • реле потужності - здійснює контроль за споживанням електроенергії з боку побутової техніки;
 • реле напруги - застосовується разом із запобіжниками, і спрацьовує при підвищенні сили струму;
 • реле струму - на додачу до виконання функцій попереднього виду приладів також реагує і на зниження сили струму, для захисту побутових приладів від стрибків електроенергії;
 • багатофункціональне реле - поєднує в собі функціонал попередніх пристроїв, і спрацьовує при перевищенні верхніх значень зазначених параметрів.

При виборі реле напруги, необхідно пам'ятати, що його захисні властивості діють при коливаннях напруги величиною до 10%. Якщо електромережа відрізняється значними стрибками вольтажа, для стабілізації роботи побутових приладів необхідно вибрати більш потужний стабілізатор.

Класифікація реле по особливостям застосування

Також існують кілька окремих груп реле в залежності від області експлуатації. Серед них популярністю користуються такі види:

 • проміжні реле;
 • вказівні;
 • сигнальні;
 • реле часу;
 • імпульсні.

Проміжні реле управляють декількома ланцюгами в мережі. Вони дозволяють одночасно провести вимикання і передати аварійний сигнал. Вказівні прилади сигналізують про вчинення різних операцій всередині пристрою. Їх використовують в оперативних схемах, телемеханіки та області автоматики. Сигнальні пристрої є елементом оповіщення персоналу при підключенні сигналізації. Потужність струму в таких контактах - не більше 2 А.

Реле часу застосовуються при автоматизації виробничих процесів і затримки відключення освітлювальних приладів. Вони оснащені широким діапазоном тимчасових інтервалів, що дозволяють здійснювати їх настройку.

Імпульсні пристрої забезпечують перемикання при подачі сигналу на керуючий вхід. Положення, в яке переміщений прилад. Залишається стійким і при закінченні вхідного сигналу.

Велика частина реле є електромагнітними. Вони спрацьовують після певного сигналу і підсилюють його, що дозволяє замкнути ланцюг з високою потужністю при подачі електрики в невеликій кількості.

Як вибрати реле

В асортименті нашого інтернет-магазину представлена ​​велика кількість різновидів реле, включаючи регулятори температури, напруги, часу і диференціальні пристрої. При виборі відповідної моделі слід керуватися такими параметрами:

 • кількістю фаз;
 • максимальною потужністю навантаження;
 • величиною струму;
 • часом спрацьовування;
 • типом фази;
 • наявністю додаткової індикації.

До того ж до різновидів пристроїв, присутній величезний перелік виробників реле. Продаж обраного товару здійснюється з доставкою в будь-яку точку країни.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон