Розчинники у Тячеві

96 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Перед нанесенням лакофарбових виробів необхідно надати їм певної консистенції, саме тоді стануть у пригоді розчинники. Це хімічні речовини, які додають до лакофарбових виробів для отримання більш рідкої консистенції. Вони швидко випаровуються та мають властивість рівномірно розподілятися. Часто саме від якості розчинника залежить міцність, зносостійкість та інші характеристики плівки, яку утворюють фарба чи лак. При виборі варто звернути увагу на:

  • Швидкість випаровування речовини.
  • Властивість розмішуватися з фарбою до однорідного стану.
  • Відсутність реакції розчинника з фарбою (при змішуванні не повинен змінюватися колір або відбуватися інші хімічні реакції).

Також розчинники для фарб часто використовують під час підготовчих робіт. Їх наносять на очищену поверхню, таким чином знежирюючи її та забезпечуючи адгезію з фарбою. Обираючи розчинник, необхідно врахувати, якою фарбою буде покриватися поверхня, адже саме від її виду буде залежати вибір розчинника. У разі невідповідності речовини до типу фарби, можуть виникнути проблеми з висиханням та міцністю утвореної плівки.

Популярні види розчинників: уайт-спірит та інші

Сьогодні на ринку представлена величезна кількість розчинників. Щоб полегшити вибір, необхідно знати основні їх види.

Розчинники бувають органічні та неорганічні. Органічні, в свою чергу, діляться на:

  • Ті, що легко випаровуються. До них відносять бензин, уайт-спірит та сольвент. Їх додають в емалі, лаки, акрилові та масляні фарби, щоб отримати необхідну консистенцію. Працюючи з такими розчинниками необхідно бути дуже обережним, адже вони легкозаймисті та вибухонебезпечні.
  • Ті, які випаровуються з середньою швидкістю. Керосин ー найпоширеніший представник цього класу. Його домішують в акрилові та масляні фарби.
  • Розчинники, які важко випаровуються. До них відноситься скипидар. Найчастіше використовується для додавання в емалі та лаки.

До неорганічних відносять воду, рідкий амоніак, фосфорні та сірчані солі. Вони не мають такого різкого запаху та не виділяють токсичні пари як органічні, але часто втрачають свої властивості через кліматичні умови.

Розчинники поділяються на три групи: вуглеводні, спиртові та складні ефіри.

До першої групи відносяться:

  • Уайт-спірит. Це прозора масляниста рідина, яка має запах схожий на керосин. Він є досить поширеним, оскільки коштує відносно дешево.
  • Нафтовий бензол. На вигляд це прозора речовина, яка має сильний різкий запах. Дуже токсичний та вибухонебезпечний.
  • Скипидар. Жовтувата рідина з різким запахом. Найчастіше використовується для додавання в масляні фарби та лаки.
  • Бензин. Ця речовина також є одним з найпоширеніших розчинників. Легкозаймистий та вибухонебезпечний.


Також широко використовуються розчинники для фарб на спиртовій основі:

  • Етиловий спирт. Це прозора речовина, яка має характерний запах. Може загорітися навіть під впливом високих температур, тому необхідно слідкувати за тим, щоб тара не опинилася біля вогню та не піддавалася впливу високих температур.
  • Бутиловий спирт. Додають його здебільшого в нітроцелюлозні лакофарбові вироби. Плівка, що утворюється після нанесення лаку чи фарби з таким розчинником, відрізняється гладкістю та стійкістю до побіління.
  • Метиловий спирт. Цей розчинник також широко використовується для надання фарбам потрібної консистенції. Використовувати його необхідно обережно, адже ця речовина небезпечна для людини.

Найпоширенішими представниками групи складних ефірів є:

  • Метил ацетат. Це прозора речовина з різким запахом.
    Етил ацетат. Ця речовина випаровується повільніше за попередню.
    Бутил та амілацетат використовують для уповільнення висихання та утворення прозорої плівки.
    Ацетон. Дуже поширений розчинник, який можна зустріти в кожному домі. Має різкий та неприємний запах. Пожежонебезпечна та токсична речовина.

Часто щоб отримати певні властивості покриття, використовують суміші розчинників. Саме від компонентів залежатиме, якою буде утворена плівка.

Застосування розчинників

Розчинники широко використовуються не лише на виробництві лаків та фарб, а й в побуті. Зокрема, для того щоб очистити забруднені лаком чи фарбою одяг та взуття, знежирити поверхню перед фарбуванням, привести в належний вигляд пензлики та інші інструменти. Правила безпечного використання розчинників прості:

  • Обов'язково використовуйте респіратор, захисні рукавички та окуляри.
  • Дотримуйтеся правил зберігання, вказаних на етикетці та слідкуйте за тим, щоб поруч не було джерел вогню.
  • При потраплянні на шкіру та слизисті оболонки негайно промийте ушкоджену ділянку великою кількістю води, за необхідності, зверніться до лікаря.

При виборі розчинників необхідно враховувати величезну кількість факторів, таких як вид фарби чи лаку, тип приміщення, характеристики лакофарбових виробів та багато іншого. Консультанти нашого інтернет-магазину АРС з радістю допоможуть та дадуть дієві поради.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон