Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Для забезпечення садового господарства купити вила з інструментальної загартованої сталі - перша справа. За допомогою такого виробу можна обробляти землю, вносити гній, прибирати територію, навіть збирати урожай. Щоб придбати подібний інструмент, розберемося, яким він буває, і на що звертають увагу при його підборі.

Вила: особливості інвентарю

Вила - базовий садовий інструмент, який складається з робочої частини, а також довгастого держака. Маса інвентарю становить 1,5 – 2 кілограми, ширина робочої частини більшості моделей – 170-260 мм. Для виготовлення зубів використовується інструментальна сталь, рідше - пластик. Живці випускаються з деревини (берези, дуба, ясена), а також алюмінію.

У продажу зустрічаються вироби з телескопічними ручками. Їх можна адаптувати під зріст працівника. Також існують зразки зі змінними робочими частинами. Вони стануть в нагоді тим, кому необхідно мати в господарстві 2-4 види вил.

Різновиди інструментів

У продажу представлено кілька основних різновидів вил. Серед таких:

  • Класичний. Зразки з довгою загостреною робочою частиною. Кількість зубів у цій моделі стандартно - 4 штуки. Вони звужуються до кінця. Застосовуються для розпушування грядок, прибирання сміття, внесення гною.
  • Садовий. Різновид із закругленою на кінці робочою частиною. Призначені для перенесення вантажів і розпушування м'якого грунту.
  • Копальні. Відрізняються розширеними прямими зубами. Справляються з твердим промерзлим грунтом.
  • Вила-лопати. Мають плоску заточену закінцівку. Дозволяють скопувати землю і розбивати її зубами. Замінюють відразу два садових інструменти.
  • Гнойовий. У цього типу інвентарю масивна вигнута робоча частина, по конфігурації нагадує ківш.
  • Збиральний. Відрізняються полегшеною конструкцією. Робоча частина інструменту вигнута, що дозволяє йому справлятися з об'ємними вантажами.
  • Підбірні. У таких виробів загнуті на 70-80 градусів зуби. Інструмент зручний для підйому сіна, соломи та інших вантажів. Застосовується в тваринницьких господарствах для годівлі худоби.
  • Сінний. Мають 3-5 довгих вигнутих зубів. Підходять для розкидання гною, навантаження сіна або соломи.
  • Бордюрний. У цю категорію входять короткі легкі моделі з рідкісними зубами. Інвентар зручний для обробки невеликих клумб, садових ваз, насаджень біля бордюрів. Різновидом цього інструменту є вила для троянд. Вони мають два коротких зубця, що не пошкоджують рослини при роботі.
  • Щебеневі. Цей різновид має 8 зубців. Два крайніх - прямі, інші мають увігнуту форму. Подібні моделі дозволяють завантажити щебінь, розрівнювати його по поверхні. Застосовуються в будівництві.
  • Вила для стайні. Рідкісний інструмент, що виготовляється з пластику. Його робоча частина має форму ковша, складається з щільного ряду тонких зубів.

Також існують безпечні вила. Вони оснащені тупими зубцями або ж робочою частиною, накритою гумовими наконечниками. Цей інвентар використовується для збору картоплі, буряка.

Як підібрати і купити вила

Щоб придбати якісний інструмент, при його виборі звертайте увагу на наступні характеристики:

  • Ширина робочої частини. Для роботи з клумбами, бордюрами, невеликими присадибними ділянками підійдуть вузькі моделі. Для завантаження сіна, роботи з гноєм та інших схожих завдань потрібні широкі зразки.
  • Матеріал, з якого виготовлена робоча частина. Оптимальним варіантом вважається сталь з антикорозійним покриттям. Професійні інструменти можуть бути виготовлені з титану. Він легше сталі, але не поступається йому по міцності.
  • Кількість і конфігурація зубів. Якщо потрібна універсальна модель, варто вибрати 4-кінцеві вила. Для навантаження і розвантаження матеріалів потрібні зразки на 8 і більше зубців. У садових виробів їх може бути всього 2-3.

Також при виборі виробу варто звернути особливу увагу на його держак. Оптимальним варіантом буде алюмінієва рукоятка з пластиковим наконечником. Вона поєднує невелику масу, підвищену міцність і стійкість до вологи. Для домашнього застосування можна придбати виріб з дерев'яним держаком. Він міцний і легкий. Ще одним варіантом для побутового використання є вила з пластиковою рукояттю. Ці вироби не бояться вологи, але можуть зламатися при підвищених механічних навантаженнях.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон