Секатори та гілкорізи

7 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Секатор садовий чудово підійде для якісної обрізки дерев, кущів та іншої садової рослинності. Він допоможе розрізати гілки будь-якої товщини, не заподіявши шкоди рослині. Від будови і пристрою робочих лез інструменту залежить його функціонал і призначення. Які різновиди секаторів існують, і чим вони відрізняються між собою, розберемося докладніше.

Як влаштований секатор садовий

Садовий секатор своїм зовнішнім виглядом нагадує ножиці з вигнутими лезами. Конструкція пристрою в стандартному виконанні складається з наступних частин:

  • Робочого леза з високою ріжучою здатністю, досягнутої завдяки формі і заточуванню ріжучої частини.
  • Опорного леза з вигнутим профілем для захоплення зрізуваного елемента і запобігання його відскакування в процесі зрізу.
  • Рукоятей, вигнутих з урахуванням особливостей кисті, для комфортної роботи з інструментом.

Елементи конструкції з'єднуються між собою хрестоподібно, як в ножицях. Тільки у секатора довжина рукояток довше розміру лез. Між ручками пристрою розташовується поворотний механізм з пружиною, що приводить леза у вихідне положення після завершення роботи. Також на рукоятці секатора знаходиться запобіжна скоба відкидного типу, що утримує леза в закритому положенні при транспортуванні і зберіганні.

Зворотно-розсувний механізм, розсовує рукоятки, може мати відкритий і закритий пристрій, комплектуватися пружиною дротяного гвинтового або стрічкового (кільцевого) типу. Пружина гвинтового дротяного типу розташовується на буферах між ручками. Присутній в секаторах економ-класу. Стрічкова пружина має вигляд смуги з твердого, пружного сплаву, згорнуту у вигляді спіралі. Відрізняється довговічністю і надійністю.

Для виготовлення секаторів використовуються сталеві сплави з нержавіючої, високовуглецевої, загартованої сталі із захисним покриттям тефлонового або оксидованого типу, алюміній і титан. Рукоятки пристрою мають пластикове або вінілове обплетення. Моделі деяких виробників комплектуються ергономічними ручками з двокомпонентного типу з м'якими амортизуючими вставками в районі захоплення. Середня довжина інструменту становить від 180 до 250 мм, вага: 110 – 730 г.

Які види секаторів існують і де застосовуються

За типом експлуатації секатор для обрізки дерев може бути площинним і контактним. Моделі площинного або обвідного типу використовують при обрізанні молодих гілок і квітів. Завдяки наявності двох ріжучих поверхонь вони працюють точно і акуратно, не пошкоджуючи структуру рослин.

Вироби з контактною конструкцією призначені для усунення сухих гілок і сучків. Обладнані зустрічною пластиною (контрлезом), розташованої навпроти основного леза. На пластині є поглиблення, в яке впирається зрізаюча частина при змиканні рукоятей. За рахунок цього збільшується тиск в місці зрізу, дозволяючи "розкусити" щільні, тверді сучки без інтенсивних зусиль.

Типи секаторів Технічні особливості Застосування
Традиційний Побудований у вигляді ножиців, простий у використанні. Для молодих, тонких рослин.
Важільний Обладнаний пневматичним пристроєм. Допомагає зрізати великі гілки.
З механізмом храпового типу Побудований за допомогою ролика із зубцями з одного боку та фіксатора із зубцями з іншого боку, завдяки чому відбувається поступове посилення зрізу. Для розрізу великих елементів, зрізу високої рослинності одним рухом.

При роботі з плодовими деревами використовується секатор професійний прищепний, укомплектований фігурними лезами для влаштування дзеркальних зрізів на підщепі і прищепі, для їх з'єднання між собою. У флористиці застосовують секатори типу "ножиць" без силових механізмів, для підрізання однорічних рослин. Для фігурної стрижки кущів і дерев використовують пристрої з рукоятками і лезами прямої форми, що нагадують цибулю. Для формування та обслуговування виноградників застосовують площинні та контактні секатори різних розмірів.

Як вибрати садовий секатор

Плануючи купити секатор садовий, рекомендуємо, в першу чергу, визначитися з призначенням і подальшим застосуванням пристрою. Для зрізання великих, важких гілок підійдуть пристрої з посиленим або храповим механізмом. При роботі з живими рослинами невеликого розміру краще використовувати інструмент площинного типу, а для сухих гілок радимо скористатися секатором контактного типу. Великі, старі сучки необхідно видаляти за допомогою спеціального пристосування – сучкоріза.

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений секатор, а також на конструкцію його рукоятей. Найбільш довговічними і зручними в роботі будуть вироби з високовуглецевої сталі із захисним покриттям і ергономічними ручками з накладками з дерева або пластику. Комфортно працювати з інструментом, обладнаним виїмкою для натискання пальцем, з прогумованими ручками.

Для продовження терміну служби пристрою за ним потрібно правильно доглядати. Після закінчення роботи з секатором варто видалити залишки листя і невеликих гілок, що застрягли в витках його пружинного механізму. Очищати інструмент потрібно за допомогою промасленого дрантя. Це дозволить усунути деревний сік рослин з робочої частини, що може привести до окислення металу. Заточувати ріжучу поверхню секатора потрібно в міру необхідності.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон