Тонуючі пасти та барвники

1 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Існують тисячі відтінків лаків та фарб, а для того щоб отримати необхідний колір додають спеціальний барвник ー пігмент для фарб. Це дуже мілко подрібнений порошок, який рівномірно розподіляється в лакофарбовому виробі та надає йому необхідний колір.

Види пігментів для фарб

За походженням бувають натуральні та штучні пігменти. Натуральні поділяються на органічні та неорганічні (мінеральні). Останні добувають з оксидів та металів.
Для того щоб отримати широку гаму кольорів, змішують декілька основних. Розглянемо пігменти, які допомагають отримати базові кольори та наситити наше життя барвами.

  • Пігменти білого кольору. До таких пігментів належать вапно, білила та крейда. Ці пігменти активно використовують вже не одне сторіччя. З їхньою допомогою наші бабусі та прабабусі надавали будинку привабливого зовнішнього вигляду. Та й зараз вапно та білила нерідко використовується для фарбування стелі, відкосів та стін. Вапно розводять з водою у співвідношенні одна частина вапна до тьох частин води. Крейда також часто використовується для фарбування. Необхідно звернути увагу на розмір частинок крейди. Для фарби підійде лише тонкомолота, адже якщо частинки будуть великими пігмент нерівномірно розподілиться. Для замазок та шпаклівок використовують крейду. Білила отримують в процесі обробки цинку, вуглекислого свинцю та руди титану. Вони чудово підійдуть для додавання в масляні фарби та лаки, а також шпаклівки.
  • Пігменти жовтого кольору. До пігментів, що надають фарбі жовтого кольору відносять охру та крон. Охра ー це природний глинистий пігмент. Він популярний, оскільки має насичений колір, гармонічно виглядає в інтер'єрі та робить приміщення сонячним та затишним. Також охра чудово витримує вплив зовнішнього середовища та надає фарбі міцність та зносостійкість. Використовується для додавання в розчин цементу, який буде використовуватися як декоративна шпаклівка. Також додають до силікатних фарб та застосовують для фарбування бетонних та дерев'яних поверхонь. Крон виготовляють зі свинцю та цинку. Він має багато відтінків від насиченого лимонного кольору до яскраво помаранчевого. Варто враховувати, що пігменти зі свинцю в порошкоподібному вигляді є токсичними, тому їх не можна використовувати для робіт всередині приміщення.
  • Пігменти синього кольору. Такими пігментами є лазур, ультрамарин та кобальт синій. Ультрамарин, який в народі називають синькою, використовується для надання крейдовим та вапняковим побілкам блакитного кольору. Лазур додають до масляних фарб та емалей. Вона надає насиченого синього кольору, але не є стійкою до ультрафіолету, тому під впливом сонячних променів тьмяніє. Кобальт синій вирізняється надзвичайно насиченим кольором та стійкістю то зовнішніх факторів. Не змінює колір з часом.
    Пігменти червоного кольору. До пігментів, які надають фарбі червоного кольору відносять свинцевий та залізний сурики, мумію та кіновар. Червоний сурик залізний червоно-коричневого цегляного кольору. Виготовляють його мілко перемелюючи залізну руду. Не зважаючи на те, що сама руда безпечна для людини її пил досить токсичний, тому з нею необхідно поводитись обережно. Цей пігмент додають до алкідних ґрунтовок, клейових фарб та емалей, а також до фарб, що використовуються для фарбування суден та човнів. Сурик свинцевий має червоно-помаранчеве забарвлення. Стійкий до корозії та впливу лугів. Токсичний, тому поводитися з ним необхідно вкрай обережно. Мумія ー червоний пігмент для якого характерна велика кількість відтінків. Нестійка до вологи. Під впливом ультрафіолетового випромінювання може змінити колір на темніший. Кіновар також має багату палітру відтінків. Він стійкий до впливу лугів та кислот. Недоліком є те, що він нестійкий до ультрафіолету.
  • Пігменти зеленого кольору. Найпоширенішими пігментами є хромова та свинцева зелень. Колір хромової зелені коливається від світло-салатового до темно-смарагдового. Цей пігмент стійкий до високих температур, світла, впливу кислот та лугів. Його безперешкодно можна змішувати з іншими природними барвниками. Свинцева зелень ー суміш крону та лазурі.
  • Чорні та коричневі пігменти. Для того щоб отримати коричневий колір додають умбру та палену сієну. Для чорного додають марганцевий перекис, деревне вугілля та графіт.

Органічні пігменти видобувають здебільшого з рослин та комах. Вони розчинні у воді, маслі та спирті, але не такі міцні як мінеральні. Найпоширенішими органічними пігментами є краплак ー червоно-малинова речовина, яку добувають з кореня марени, та індиго, яке виготовляють з вайди.
Синтетичні пігменти отримують внаслідок хімічних реакцій. Вони мають чистий та насичений колір, але коштують значно дорожче за натуральні.

Обрати та замовити необхідні барвники можна в інтернет-магазині АРС. Наші досвідчені консультанти з радістю допоможуть підібрати найкращий варіант, який задовольнить вас якістю та ціною.

✅ Ціни від 14 до 5111 грн Великий вибір кольорів
✅ Виробники Зебра, Dufa, Element, Jobi, Chromaflo
✅ Оплата на розрахунковий рахунок, переказ LiqPay
✅ Основа акрилова, водна дисперсія, дисперсія на основі смол

 

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон