Вогнебіозахист для деревини

12 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Захистити дерев'яні вироби від вогню, попередити загоряння і поширення полум'я по їх поверхні може ефективний вогнебіозахист для дерева на основі антипіренів. При нагріванні вони утворюють активні речовини, що перекривають надходження кисню до матеріалу, зменшуючи швидкість його горіння. Також в складі вогнезахисних складів присутні антисептичні компоненти, що перешкоджають розвитку біологічних уражень на дерев'яних виробах. Щоб вам було простіше підібрати відповідний склад для обробки деревини, розглянемо різновиди цих препаратів докладніше.

Вогнебіозахист для дерева: види, особливості, способи нанесення

Обробка деревини вогнебіозахистом - обов'язковий захід, що виконується при зведенні житлових будівель з бруса, пристрої кроквяних систем дахових конструкцій, лазень, альтанок. Для цього використовують склади у вигляді просочень, паст, лаків або емалей. За складом вони бувають:

  • Солерозчинними;
  • Органічно розчинними.

Сольові засоби виготовляють на основі солей різних кислот. В процесі експлуатації такі склади поступово змиваються з поверхні, тому вимагають періодичного оновлення. До їх переваг можна віднести доступну вартість, простоту нанесення, відсутність токсичних компонентів. Застосовують речовини даного типу, переважно, всередині приміщень.

Основу органорозчинних препаратів складають кремній фосфатні сполуки, після висихання утворюють щільну плівку, що здувається при сильному нагріванні, не дозволяючи відкритому вогню торкатися основи з дерева. На відміну від складів минулого покоління, такі розчини не токсичні, практично не мають запаху, тому підходять як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування. Термін служби таких просочень - від 7 до 15 років.

За ступенем вогнестійкості вогнебіозахисні засоби для дерева діляться на два класи:

  • До першої групи належать склади, що зменшують швидкість горіння деревини, збільшують опір матеріалу активному поширенню полум'я.
  • У другу групу входять препарати, що роблять дерев'яні поверхні важкозаймистими.

Вогнезахисну ефективність визначають методом технічних випробувань. З цією метою бруски, які зазнали обробці засобами вогнезахисту, витримують близько 2 хвилин під полум'ям газового пальника, що нагріває матеріал до +200 градусів. Зразки, втрата маси в яких становить до 9 %, відносять до першого класу, до 25 % - до другого класу.

За рахунок присутності біоцидів в складі комплексних препаратів дерево отримує додатковий захист від гниття, розвитку цвілі, грибків, ураження жуками-точильниками і короїдами. Це дозволяє продовжити термін експлуатації дерев'яних виробів на довгі роки, незалежно від умов їх розміщення.

Як вибрати відповідний склад для обробки

Якщо вам необхідна якісне просочення для дерева вогнебіозахист, при покупці рекомендуємо уточнювати наявність сертифіката із зазначенням групи вогнезахисної ефективності продукту. Для житлових приміщень підходять тільки засоби, що відносяться до 1-го класу.

Другий важливий момент: склад розчину або просочення. Несолеві препарати більш економічні, підходять для зовнішніх і внутрішніх робіт, не токсичні, екологічно безпечні. Препарати сольового типу можна використовувати тільки всередині приміщень.

Враховуйте також витрату продукту на квадратний метр оброблюваної площі. Майте на увазі, що придбання дешевого засобу з багатошаровим нанесенням буде менш вигідним, ніж покупка якісного препарату, який вам потрібно буде нанести в 1-2 шари.

Також варто враховувати глибину проникнення розчину. Залежно від цього параметра просочення бувають поверхневими (проникаючими до 6 см в глибину) або глибокого проникнення (від 10 мм і більше). Склади першого типу легко наносити валиком або пульверизатором. Другий різновид на ринку зустрічається рідше через складність нанесення. Засоби з глибоким проникненням використовують для обробки хвойної деревини.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон