Ударники

133 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
 1. Шукаєте вигідні пропозиції?
  Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
  Підписатися
 2. Послуги
  Експрес-доставка до 2-х годин
  Доставка замовлень вагою до 3 тонн у місті Тернопіль.
 3. Допоможемо обрати найкраще
  097 333 43 00

  Безкоштовна лінія

  пн-пт 9:00-18:00 сб-нд 9:00-16:00

 4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

У будь-якій майстерні, гаражі, домашньому господарстві використовуються молотки, що відрізняються габаритами, формою, вагою і використовуються при виконанні ударних робіт різних видів. Цей ударний інструмент набув поширення завдяки своїй ефективності і зручності. Сьогодні, незважаючи на наявність автоматизованих і електричних пристосувань, різноманітні види молотків регулярно використовуються в побуті і в промисловому виробництві. Якими вони бувають, які функції виконують, розберемося докладніше.

Що об'єднує всі молотки: особливості конструкції

Молоток складається з рукояті і головки або оголовья, в конструкцію якого входять:

 • Носик.
 • Клин.
 • Бойок для нанесення ударів, що представляє собою плоский елемент у вигляді квадрата, кола або прямокутника зі збільшеною товщиною.
 • Всадний отвір для рукоятки зі стінками, що розширюються від центру до верхньої частини.
 • Щока.

Наголов'я молотка виготовляють з металевих сплавів, що пройшли електроіндукційне загартування, з гальванічним або антикорозійним покриттям. Деякі види інструменту мають наголов'я з латуні, міді, гуми і дерева. Ручка зазвичай виготовляється з дерева, полімерного матеріалу або металу (в пристроях литого типу).

За конструкцією молотки бувають монолітними або пустотілими. Головка пристроїв пустотілого типу має наповнення з дрібних дробинок, що надає інструменту високу точність. Такі вироби називають безінерційними або не відскакуюючими. Молотки даної модифікації застосовують при роботі з листовим металом. Багато моделей оснащуються обценьками, що дозволяє застосовувати інструмент для декількох операцій.

За характером використання молотки ділять на слюсарні, столярні, каменщицькі, теслярські, плиткові, рихтувальні, покрівельні. Також до молотків належать кувалди, молоти і спеціалізовані пристосування для певного типу робіт (молоток скляра, для гіпсокартону і т.д.). Кожний різновид має свої характерні особливості.

Чим відрізняються молотки між собою і де застосовуються

Молотки для теслярських робіт оснащуються обценьками, у вигляді «гнізда ластівки». Мають невелику масу, близько 300 - 800 грамів. Сфера застосування: забивання і вилучення цвяхів, підгонка окремих елементів і інші маніпуляції з обробки дерева і виготовлення дерев'яних виробів.

Столярний інструмент відрізняється високою точністю, оснащується головкою з плоским бойком. Важить в межах 100-800 г. З заднього боку може обладнуватися обценьками або стандартними клином. Може мати дерев'яну ручку або буває повністю металевим, з гумовими накладками на рукоятках.

Молоток для слюсарних робіт зовні схожий на столярний інструмент, але бойок у нього має трохи опуклу форму, а на ручці присутні маслостійкі накладки. Каменщицькі молотки відрізняються особливою конструкцією бойка, що нагадує кирку плоскої або загостреної форми, для розколювання цегли або каменю. Для отримання декоративних насічок використовуються спеціальні молотки "бучарди", що мають характерні горби і виступаючі зубчики на ударній частині.

Пристрої для плиткових робіт мають компактні розміри і малу вагу, що становить до 75 грамів. Їх застосовують для відділення шматочків кераміки при підгонці плит по заданих параметрів і облицюванні нерівних, криволінійних ділянок. Працювати з плитковим молотком необхідно точно і обережно, щоб не пошкодити тендітну кераміку.

Покрівельний інструмент комплектується бойком зі сталі або полімеру. Його задня сторона загострена за типом кирки. З її допомогою пробивають дірки в металевих листах, відгинають фаски і т. д.. У виробів, що використовуються при монтажі шиферних покриттів, бойок має збільшену ширину, під шиферні цвяхи. З тильного боку вони обладнані обценьками.

Рихтувальні пристрої і киянки виробляють з поліуретану і гуми. Але, також існують моделі з головками з металу, в комплект яких входять змінні бойки з м'якою фактурою. До найважчих і потужних різновидів молотків відносять кувалди і молоти, що мають великогабаритні, масивні оголовки на міцній рукояті збільшеної довжини. Їх застосовують в операціях, що вимагають великого ударного навантаження: розбиванні кам'яної кладки, забиванні стійок і клинів і т. д.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон