Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Для виготовлення дерев'яних конструкцій і виробів хорошим варіантом буде надійний і довговічний рубанок, призначений для зняття тонких шарів деревини. Його конструкція складається з корпусу і гостро заточеного леза, закріпленого в нижній частині. При натисканні на корпус інструменту, ніж входить в структуру деревини, знімаючи з неї шар стружки. Таким чином, дерев'яний виріб набуває потрібну форму і товщину. Які види рубанків існують, і як вибрати відповідну модель, розберемося докладніше.

Як влаштований і як працює ручний рубанок 

Рубанок складається з колодки з вирівняною, гладкою нижньою частиною – підошвою, на якій знаходяться дві рукоятки, розташовані з двох протилежних сторін. Ручка, встановлена в передній частині, використовується для утримання інструменту, а задня – для його штовхання в потрібному напрямку. Біля задньої рукоятки розміщується затиск, в якому кріпиться заточений ніж з міцної, загартованої сталі, що висувається через наскрізний проріз в підошві.

Якість обробки поверхні залежить від стану підошви рубанка. У виробах з дерева ця частина з часом стирається. Крім того, при намоканні дерев'яної підошви, вона вигинається і деформується, що робить роботу з інструментом неможливою. Металеві пристрої для стругання позбавлені цих недоліків. Але, в умовах підвищеної вологості вони схильні до розвитку корозії, що призводить до утворення шару іржі, яка може забруднити заготовки при обробці. Тому при покупці інструменту потрібно врахувати умови експлуатації та структуру оброблюваної деревини.

Яким буває рубанок

Залежно від конструкції та сфери застосування існує рубанок ручний, іншими словами столярний та електричний. За типом обробки деревини їх ділять на пристрої прямого (плоского) і фігурного струганка. До першої категорії відносять інструмент наступних видів:

  • Одинарного типу, з прямим лезом зі злегка закругленою кромкою, для отримання гладкої фактури дерева;
  • Подвійного типу, з додатковим ріжучим елементом для розрізання стружки. Підходять для фінішної обробки поверхні;
  • Шерхебелі, із закругленими лезами, розташованими під кутом 45 градусів до поверхні підошви, зі збільшеним отвором для виходу стружки;
  • Шліфувальний рубанок з лезом, встановленим під кутом 50 градусів;
  • Фуганки, з подовженим типом колодки, для чистової обробки великих площ деревини;
  • Цинубелі, з зубчастими лезами одинарного типу, що створюють рифлений слід, для подальшого склеювання дерев'яних деталей;
  • Обдирні, без ножа, з платформою у вигляді металевої терки, для обробки торців гіпсокартону.

Фігурні рубанки застосовуються для виготовлення пазів, обробки крайок, виступів на дерев'яних поверхнях і виготовленні декоративних елементів. Вони різняться за призначенням та ціною. До них відносяться: зензубелі, шпунтубели, кантенхобели, федергубели, фальцгебели, штапи і калівки.

Зензубелі - завужені рубанки для вибирання чвертей. Можуть мати різну модифікацію, для поздовжньої та поперечної обробки дерева. Шпунтубелі мають подвійну підошву і застосовуються для виготовлення пазів. Кантенхобелі відрізняються компактними габаритами, призначені для зняття фаски. Укомплектовані лезом трапецієподібного типу з ріжучою кромкою, розташованої під кутом до бічної частини основи.

Федергубелі являють собою пристрої для обробки торців. У них присутні ножі характерної форми, піднятим в центральній частині. Використовуються при виготовленні з'єднань шип-паз. Фальцгебелі - рубанки для формування поздовжніх смуг на заготовках. Штапи - пристрої компактних габаритів. Вважається, що це найкращі інструменти для згладжування і заокруглення крайок. Їх відмінна риса - увігнута підошва.

Однією з незвичайних різновидів рубанків можна назвати калівку зі ступінчастою підошвою, що застосовується для створення фігурних зрізів на деревині. Її використовують при виготовленні карнизів, багетів та інших декоративних різьблених елементів.

Купити рубанок найкращої якості за привабливою вартістю можна в інтернет-магазині Арс.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон