Забивати цвяхи, звична справа для господаря будинку, але це вимагає витрат сил і часу. Для прискорення і полегшення такого процесу був винайдений електростеплер. З його допомогою можна з'єднувати заготовки, тканини, зводити теплиці, обшивати вагонкою заміський будинок. Як з'єднувальні елементи використовують скоби, цвяхи, шпильки, які влітають в матеріал в результаті механічного, пневматичного, або електричного впливу.
Щоб не розгубитися в такому розмаїтті і придбати якісний і продуктивний інструмент, необхідно оцінити і розібратися в видах, а також в характеристиках пристрою.
Отже, за типом живлення степлери ділять на:
- Електричні, популярні, потужні апарати. З'єднувальні елементи забиваються за допомогою електричної енергії при натисканні кнопки. З такою маніпуляцією впорається не тільки чоловік, але і прекрасна половина людства. Робота виконується без надмірних зусиль і витрат часу. Але електрика є не завжди і не скрізь, для таких випадків був розроблений наступний тип.
- Акумуляторні, приходять на допомогу при відсутності електроживлення, в умовах віддалених від цивілізації. Вони мобільні, шнур відсутній, не плутається під ногами і не заважає. В якості елементів живлення використовують літій-іонні акумулятори. Вони екологічно безпечні, легкі, потужні. Процес підзарядки відбувається протягом 30 хвилин. У них відсутній ефект пам'яті. Недоліком вважається непридатність роботи на морозі. На сьогоднішній день майже всі виробники переходять на даний вид і працюють над їх поліпшенням.
- Пневматичні, в якості рушійної сили застосовують стиснене повітря. Такі інструменти мало важать, мають високу продуктивність і швидкістю забивання. Їх використовують на виробництві, адже в комплекті йде компресор, який займає місце, та й коштує чималих грошей.
- Механічні, вони також представлені на ринку, запускаються натягом пружини, яка приводиться в рух рукою. Їх конструкція проста і нехитра. Але щоб працювати таким пристосуванням, потрібно запастися терпінням і мати достатню фізичну силу.
Наступним кроком, після вибору типу живлення, буде усвідомлення для яких цілей, і як часто інструмент застосовуватимуть. Простіше кажучи побутовий, або професійний електричний степлер потрібен.
Для цього необхідно оцінити технічні характеристики.
- Потужність, цей прилад не відрізняється високими показниками. Для домашнього, не частого використання підійде пристрій з показником від 100 Вт. Професійні вимагають близько 1500 Вт.
- Кількість ударів, або пострілів в хвилину. Середньою вважається цифра 20 - 40 штук. Якщо величина досягає 50 штук/хв, то це високий показник для скобозабивного електричного пістолета.
- Сила удару, важливий момент у виборі, налаштовується гвинтом регулювання, який дозволяє підібрати величину, для роботи з потрібним розміром скоб. Для високої точності деякі моделі обладнують електронним регулюванням.
- Довжина ніжки скоби, змінюється від 7 до 25 мм. До речі, пневмо моделі, можуть загнати кріплення до 80 мм.
Важливим пунктом у виборі електричного степлера, є вид скоб.
Вони бувають:
- Сталеві, володіють достатньою твердістю, середньої ціни. Але не підходять для умов підвищеної вологості, адже швидко іржавіють.
- З нержавійки, або оцинковані. Коштують дорого, але довговічні, адже підходять для будь-яких умов.
- Мідні, дорогі і надійні кріплення. Оптимальні для вологого клімату.
- Алюмінієві, вони, звичайно, не піддаються корозії, і найдешевші, але назвати їх надійними не вийде. Якщо для м'якого матеріалу ще підходять, то в твердий не входять, зминаються.
Крім виду матеріалу, звертайте увагу на те, чи є заточка на кінці ніжок скоб. Для м'яких основ, це не настільки важливо, а ось для жорстких, має вирішальне значення.
Також скоби можуть бути П-подібні, Т- подібні і цвяхові. Перший тип використовують для кріплення кабелю і в меблевій індустрії. А наступні два - в будівельних електричних степлерах. Цвяхові застосовують також в електростеплерах для цвяхів.
Як і всі електроінструменти, електростеплери вимагають обережного поводження, дотримання правил безпеки.
Отже,
- Перед тим як приступити до роботи перевіряйте комплектацію і надійність кріплення всіх деталей.
- Оцініть справність кабелю, вилки, кнопок. Вони повинні бути цілими, без тріщин і видимих пошкоджень. Також стан вимикача, при натисканні він повинен плавно змінювати положення і не іскрити.
- Беріть електроінструмент тільки сухими руками, і не працюйте під дощем!
- Час від часу вимикайте пристрій і давайте йому відпочити.
- При покупці зверніть увагу, чи є захист від довільного вистрілювання.
- Електростеплер цікавить і як магніт, притягує дітей, тому не залишайте інструмент без нагляду, навіть у вимкненому стані.
Скобозабивний електричний пістолет стане в нагоді не тільки в професійній діяльності, а й для домашніх, ремонтних робіт.
Також прийде на допомогу власнику заміського будинку. Скористатися ним зможе, як фізично сильна, так і слабка людина.
Замовити та придбати електростеплер зручно в Інтернет магазині. Так вийде заощадити найдорожче-час.
Ціни на Степлери електричні
Товар | Ціна |
Степлер електричний Master Tool 41-0801 | 1115.00 грн |
Степлер електричний Forte SNG 6-16 | 616.00 грн |
Степлер електричний Grone 2552-820812 GST 15-25 | 1427.00 грн |
Степлер електричний Dnipro-M EN-25 | 1800.00 грн |
Степлер електричний Сталь СЦП 8-15 | 565.00 грн |