Паяльники

74 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

У світі електроніки важливе місце посідають паяльники. Цей інструмент з'явився давно, близько 4 тисяч років тому. Він відрізнявся від сьогоднішніх моделей. Процес нагрівання стрижня відбувався від відкритого вогню, для безперервної роботи доводилося використовувати одночасно два інструменти. Коли людина паяла одним, другий нагрівався полум'ям. Прорив стався з появою електрики та застосуванням її для інструментів. У 1910 році компанія Дженерал Електрик запатентувала електричний паяльник. А популярним цей інструмент зробив німецький інженер Ернст Сакс, впровадивши його в промисловість і поступово поширюючи по всій території Європи. Сьогодні замовити паяльник ви можете із будь-якого куточка світу.

В наш час, різноманітність паяльників може збити з пантелику й ускладнити вибір. Щоб не потрапити в халепу, ознайомтеся з наступною інформацією, це допоможе визначиться і купити паяльник з повним функціональним наповненням та відповідно до своїх потреб.

Види паяльників

За типом нагрівання ділять на моделі з постійним і періодичним нагріванням. Ви можете купити електропаяльник, виходячи із тих завдань, які він має виконувати.

Інструменти з періодичним нагріванням

До інструментів з періодичним нагріванням відносять:

  • електричні працюють від мережі змінного струму, понижувального трансформатора.
  • газові. Їх нагрівання відбувається за рахунок вбудованого газового пальника. Газ подається з балончика. Як і акумуляторні, відносяться до мобільних, бездротових пристроїв.
  • паливні паяльники, схожі на попередні за принципом роботи, тільки замість газу подається рідке паливо.
  • імпульсні. Запуск в роботу відбувається в результаті натискання й утримання пускової кнопки на корпусі. Наконечник розігрівається до потрібної температури за секунди, дозволяючи виконувати завдання. Якщо кнопку відпустити інструмент охолоне.
  • інфрачервоні. Як нагрівальний елемент використовується інфрачервоне випромінювання.
  • термоповітряні. Робота виконується за рахунок потоку розпеченого повітря, який плавить припій, який використовується в процесі спаювання матеріалів.

Останні два види називають паяльними станціями та вимагають оптимального живлення.

Інструменти з безперервним нагрівом

До пристроїв з безперервним нагрівом відносять:

  • молоткові, вони з'явилися тисячу років тому, але існують донині. Являють собою громіздкий інструмент, де наконечник закріплюється на довгому руків'ї.
  • дугові, нагрівання відбувається за рахунок електричної дуги, яка періодично з'являється між вугільним електродом всередині паяльника і його наконечником. Така техніка може розігріватися до температури 500 градусів.

Всі ці види використовуються на підприємствах, але найпоширенішими є електричні паяльники. Вони знайшли своє застосування не тільки на виробництві, а й серед домашніх умільців. Купити паяльник для ефективної пайки ви можете з доставкою в найближче відділення пошти України.

Види паяльників за потужністю

Такі пристосування поділяють по потужності.

  • показник від 5 до 25 Вт належить мікропаяльникам, з їх допомогою паяють дроти й дрібні елементи електронної апаратури. Якщо ви вирішили “куплю паяльник”, то можете дивитися більше моделей, адже просунуті варіанти оснащені дисплеєм, на який виводиться температура нагріву і режим роботи. Їх довжина рідко перевищує 20 см, а вага менш як 100 грамів. Ви зможете купити паяльник недорого.
  • величини 40-150 Вт мають інструменти середньої потужності. Їх використовують для проводів і скла. Розігріваються до 450 градусів, важать не більше 500 грам. Можуть бути з різними наконечниками конусоподібними, клиноподібними й вигнутими.
  • цифри, що досягають 550 Вт, мають інструменти високої потужності. Такі апарати стануть в пригоді при роботі з листовим металом і пайкою мідних шин. Вони важать до 2 кг, нагріваються до 600 градусів, можуть використовуватися в роботі з трубою великої товщини й дорого коштують. На такого паяльника ціна буде найвищою.

Види паяльників за нагрівачами

Також слід зазначити, що паяльники розрізняють за нагрівачами.

  • Ніхромовий - нагрівання відбувається внаслідок протікання змінного, або постійного струму по дротяній, ніхромовій спіралі. Паяльники доступні за ціною і ремонтом, але довго нагріваються, а спіраль перегорає. Деякі моделі обладнані термодатчиком, він захищає інструмент від перегріву. Адже відключає його, як тільки досягнуто потрібної температури.
  • Керамічний, серед фахівців цінується за швидкість нагрівання і стійкість до перегорання. Також, вони дозволяють працювати з різними температурами й потужностями. До їх недоліків відносять крихкість і високу ціну, адже такого паяльника вартість може перевищувати середній бюджет.

Щоб стати володарем потрібних і надійних паяльників, в першу чергу необхідно визначити спектр завдань і порівняти його з можливостями пристрою. Так, наприклад, паяльник для мікросхем повинен мати потужність 10 Вт, терморегулятор і конусоподібне жало, товщиною до 1 мм.

Основні правила безпеки при використанні паяльників

Паяльник електричний належить до інструментів з підвищеним ризиком травматизму. Тому слід дотримуватися нескладних правил безпеки.

  1. Перед роботою перевіряйте вилку і дріт на предмет пошкоджень і тріщин.
  2. Під час процесу пайки стежте, щоб розігріта частина не торкнулася проводу і не пошкодила ізоляцію.
  3. При роботі використовуйте дерев'яну підставку, так пристрій буде надійно закріплено і не зашкодить поверхні столу в процесі спаювання електросхеми.
  4. Процес пайки супроводжується виділенням шкідливих речовин, тому на виробництві використовують витяжки, а в домашніх умовах робіть провітрювання кожні 20-30 хвилин.

Як і інші інструменти, паяльники мають свої технічні характеристики й різновиди. Озброївшись знаннями, переглянувши фото і порівнявши показники вийде вибрати та придбати оптимальну модель. Купити паяльник стало особливо просто разом з інтернет-магазином ars.ua. В нашій компанії здійснюється продаж паяльників тільки сертифікованих та від перевірених виробників.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон