Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Щоб побудувати і оздобити власне житло, доведеться постаратися, а також запастися набором необхідних інструментів. Можливо, навіть купити фрезер, цей апарат не так затребуваний і популярний, як дриль і перфоратор, але в деяких випадках без нього не обійтися. З його допомогою зручно робити пази, отвори, обробляти кромки, вирізати фігурні профілі.

Тому електричний ручний фрезер вважають універсальним пристроєм і зайвим, у вашій колекції інструментів, він не буде. З таким пристроєм, ви не просто господар, а Майстер.

Виявляється фрезер був винайдений в 17 столітті, зрозуміло, ні про яку електрику, тоді й мови не було, а використовувалася сила м'язів.

Мережевий агрегат був запатентований американцем Уітні і успішно впроваджений у виробництво. У ті часи він використовувався виключно для роботи по дереву, але сучасні моделі можуть впорається з пластиком, оргсклом, облицювальною плиткою, каменем, кольоровими металами.

Для правильного вибору необхідно розібратися в видах, особливостях та характеристиках ручного фрезера.

Для початку розглянемо різновиди інструменту.

  • Занурювальний, назва говорить сама за себе, фреза опускаючись згори вниз, рухається по штангам і занурюється в оброблюваний матеріал. Такий тип затребуваний і займає близько 80% ринку. Він популярний не тільки на виробництві, а й на побутовому рівні. Такий апарат справляється з основними функціями робить пази, жолобки, отвори, а також знімає фаску.
  • Кромочний, його ще називають триммер. Використовується для окантовки деталей. Справляється з обробкою ламінату, фанери, шпону. Ця модель дорога і застосовується найчастіше для професійної діяльності. Якщо працювати з ним щодня, то пристрій окупиться.
  • Присадний, рідко використовуваний інструмент, застосовують для створення парних отворів. Це вузькоспеціалізований апарат для меблевої галузі.
  • Ламельний, його частка на ринку становить всього 3%. Але по акуратності йому немає рівних, створювані ним високоякісні парні отвори знадобляться для бездоганних з'єднань. Купити ламельний фрезер резонно, якщо він буде використовуватися часто, наприклад, в меблевому цеху.

Якщо вибір моделі здійснено, слід оцінити технічні характеристики.

  • Потужність, один з перших показників, на який звертають увагу. Адже він вказує на можливості пристрою, наскільки глибоко опуститься фреза і її максимальний розмір. Зі збільшенням потужності, підвищується швидкість обертання, що в свою чергу дозволяє обробляти матеріали різного складу і твердості. Вважають, що показник від 600 до 1000 Вт, характеризує побутовий інструмент. Професіонали віддають перевагу апаратам від 1500 до 2300 Вт. Слід пам'ятати, що чим вище потужність, тим важча модель, їх вага досягає 6 кілограм і більше. Домашньому майстру громіздкий пристрій не потрібен, адже доведеться вирішувати питання зі зберіганням і перевезенням.
  • Робочий хід фрези, параметр важливий для демонстрації функціональних можливостей. Він показує глибину занурення фрези. Побутові апарати видають інтервал від 20 до 50 мм. Фахівці використовують показник глибини до 80 мм. Величина робочого ходу характеризує можливість роботи з товстими заготовками. Якщо ви хочете зробити паз глибше, ніж показник робочого ходу фрези, то нічого не вийде, доведеться брати іншу модель. Також професіонали попереджають, що отримати отвір повної глибини за один прохід не можливо. Таким чином можна пошкодити і заготовку, і інструмент.
  • Швидкість обертання фрези, чим вище цей показник, тим швидше і чистіше виконується завдання. Швидкість від 10000 до 20000 об / хв, вважається повільною. Величина, що стартує з 20000 і до 30000, каже про стандартний і найбільш затребуваний інструмент. Цифра 35000 об / хв-висока, для професіоналів. При покупці фрезера по дереву, зверніть увагу, на те, чи є регулювання швидкості. Сам перемикач може бути ступінчастим, або плавним. У першому варіанті має бути не менше восьми позицій. Це полегшить роботу і дасть можливість працювати з різними, по щільності, матеріалами.
  • Плавний пуск, дозволяє поступово збільшувати обороти і не зіпсувати заготовку. Також ця функція захищає інструмент від перевантаження.
  • Додатки, такі як, термозахист, блокування випадкового пуску, підключення до пилососа не обов'язкові. Але роблять роботу безпечнішою і комфортнішою.

Хочеться також зупиниться на прогресивних, акумуляторних моделях. В якості елементів живлення використовують літій-іонні батареї. Вони екологічно безпечні, легкі, потужні. Процес підзарядки відбувається протягом 30 хвилин. У них відсутній ефект пам'яті. Але непридатні на морозі. Майже всі виробники переходять на даний вид і працюють над їх поліпшенням.

Всі інструменти важливі, кожен з них займає своє, почесне місце в житті майстра.

Якщо з'явиться необхідність купити фрезер, то скориставшись цією інформацією, вийде зробити оптимальний вибір. А оформити замовлення розумніше в Інтернет магазині, адже так заощадите час.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон