У житті кожного чоловіка настає момент вибору і покупки першої дрилі. Як не помилитися і прийняти правильне рішення, щоб не розчарувати близьких і стати справжнім господарем? Дриль - універсальний механізм для свердління отворів в пластику, дереві, металі, цеглі і навіть бетоні. Ця стаття допоможе розібратись у принципі роботи і видах інструменту.
Основні види дрилей
- Електричні. Звичайні дрилі з живленням від мережі змінного струму. Вони можуть зробити отвір у відносно м'якому матеріалі, наприклад, в дереві, або пластику.Такі моделі можуть тільки свердлити.
- Акумуляторні. Виручають любителів працювати на дачі або в місцях, де немає можливості підключитися до електрики. Вони вимагають догляду і зарядки. На сьогоднішній день випускають пристрої на акумуляторах нікель-кадмій і літій -іон. Перший варіант вимагає повної розрядки і подальшої зарядки. Для побутових потреб його потужності достатньо, може працювати на морозі. Другі більш сучасні і екологічні, витримують навантаження і справляються з поставленими задачами. Зручно коли в моделі є додаткова, знімна батарея.
- Шуруповертні. Можуть не тільки свердлити, а й закручувати-відкручувати шурупи та інші елементи кріплення.
- Міксерні. Крім основної функції, призначені для перемішування оздоблювальних розчинів. Без такого пристосування не працює жодна будівельна бригада. І навіть зробити косметичний ремонт квартири, або будинку, буде проблематично.
- Пневматичні. Потужні моделі, які працюють від стисненого повітря, що подається по гнучкому шлангу від компресора. Вони можуть бути прямі і в формі пістолета. Таку дриль можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю і вибухонебезпечністю.
Всі види дрилів незалежно від джерела живлення бувають прості і ударні. Перші коштують дешевше. Якщо вам необхідно купити по-справжньому потужну дриль, то ударний пристрій буде до речі. Їх використовують під час свердління твердих матеріалів.
Важливі характеристики
- Потужність. Для побутових цілей підходять маленькі дрилі, купити їх можна буде для роботи з гіпсокартоном і деревом з показиком потужності до 700 Вт. Якщо потужність досягає до 1500 Вт, то в ваших руках практично перфоратор;
- Тип патрона. Він може бути зубчастим (під ключ), або швидкозажимний. Перший класичний варіант, його використання займає деяку кількість часу. Та й ключ часто губиться. Другий - сучасний, для професіоналів з шаленим темпом роботи;
- Кількість обертів на хвилину показує з якою швидкістю інструмент зробить отвір. Досягає цифри до 3000. Можливість регулювання кількості обертів, при покупці дриля вітається;
- Додаткові функції, такі як підсвічування, що дозволяє працювати в темних приміщеннях. Індикатор зарядки акумулятора дає можливість розподілити час роботи. Гумові накладки на рукоятці зменшують вібрацію і знімають навантаження з рук. Вони зроблять вашу роботу комфортною і ефективною.
Тепер, коли багаж ваших знань поповнився вище викладеною інформацією, зробити вибір і купити дриль буде значно легше.