Кабелі вита пара

15 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Кабель вита пара - сьогодні це найпопулярніший вид мережевого кабелю. Такий продукт служить для передачі аналогової та цифрової інформації, він добре гнеться і має невеликий зовнішній діаметр, на відміну від коаксіального кабелю. Даний високочастотний виріб зв'язку використовується в телефонних мережах, під час прокладання інтернету, а також для з'єднання мережевого обладнання між собою. 

Будова кабелю вита пара

Дана продукція складається з ізольованих провідників, скручених між собою парами з певним кроком та напрямком витка, що знаходяться під однією оболонкою. Матеріалом для провідника служить мідь та біметал. 

Вита пара передбачає різне забарвлення ізольованих провідників всередині кабелю. Так, непарні провідники виконані двоколірними, а парні - одноколірними.

На кожну пару в кабелі подається різна напруга, внаслідок чого забезпечується відносна чистота сигналу. Сигнали кодуються так, щоб на кожного «учасника» пари припадав протилежний імпульс. Таким чином вони перекривають один одного, і в результаті виходить компенсація - перехресні перешкоди нейтралізуються.

Зазвичай провід має 2 або 4 пари внутрішніх жил. Завдяки скрутці провідників забезпечується достатньо надійний захист кабелю від електромагнітних перешкод і стабільна якість сигналу. Наявність додаткового екрана захищає виріб від радіочастотних перешкод. Тому екранований кручений кабель часто використовують, коли поряд розташовується джерело потужного електромагнітного випромінювання.

Класифікація проводу вита пара

  1. За кількістю жил:
  • одножильний (монолітний) - придатний до застосування всередині стін або в захисному коробі, оскільки він досить крихкий і не витримує великої кількості згинань та навантажень.
  • багатожильний -  це більш дорогий вид дроту, з яким ми звикли мати справу. Його можна згинати та розгинати, при цьому не боячись за його цілісність.
  1. За формою:
  • плоский - призначений для монтажу під плінтус, покриття для підлоги. Основний недолік – сильніше загасання сигналу на великих дистанціях.
  • круглий - може використовуватися у будь-яких умовах, і менше схильний до перешкод.
  1. За призначенням:
  • зовнішній (чорного кольору) - має спеціальне антикорозійне покриття. Захищений від перепадів температури, впливу ультрафіолету, мінливих погодних умов та механічних пошкоджень. Прокладають їх у ґрунті, або повітрям. 
  • внутрішній (сірого кольору) - монтують такі проводи в підлогах, стінах та стелях. Також їх прокладають у кабель-каналах або просто кріплять на скоби.
  1. За наявності екранування:
  • U - неекранований;
  • F - використовується екран з фольги;
  • S - застосовується дротове обплетення.

Екранування виробів необхідне, якщо кілька кабелів проходять в одному каналі. У такому разі електромагнітне поле від одного проводу може впливати на інший. Щоб цього уникнути й застосовують екранування.

Маркування кабелю вита пара 

U/UTP – відсутнє екранування;

F/UTP – зовнішній екран з фольги;

S/UTP – зовнішній екран із металевого обплетення;

U/FTP – екранування фольгою кожних окремих пар. Захищає від зовнішніх перешкод і від перехресних перешкод між крученими парами;

F/FTP – кожне скручування кабелю екрановане фольгою та додаткова зовнішня оболонка з фольги;

S/FTP – екранування кожного скручування кабелю фольгою та додаткове металеве обплетення;

Категорії кабелю вита пара

Сьогодні існує вісім категорій витої пари - від 1 до 8. Кожна з яких визначає пропускну здатність за частотою і відповідно швидкість обміну даними. Кабель вищої категорії зазвичай містить більше пар дротів і кожна пара має більше витків на одиницю довжини.

Категорія

Швидкість передачі даних

Смуга частот Особливості
CAT1 до 2 Мбіт/сек 0,1-0,4 МГц наявність 1 пари провідників, є стандартним телефонним кабелем
CAT2 до 4 Мбіт/сек 1-4 МГц 2 пари провідників
CAT3 10 Мбіт/сек 16 МГц можуть зустрічатися як 2 і 4 пари провідників
CAT4 16 Мбіт/сек 20 МГц 4 пари провідників
CAT5 100-1000 Мбіт/сек 100 МГц може бути 2 і 4 пари провідників, використовується при побудові локальних мереж та для прокладання телефонних ліній
CAT5е 100-1000 Мбіт/сек 100 МГц вдосконалена категорія 5, використовують для побудови комп'ютерних мереж, переваги даного кабелю в нижчій собівартості та меншій товщині
CAT6 10000 Мбіт/сек 250 МГц неекранований кабель, 4 пари провідників, здатний передавати дані до 55 м
CAT6а 10 Гбіт/сек 500 МГц вдосконалена категорія 6, 4 пари провідників, здатний передавати дані до 100 м. Кабель цієї категорії має або загальний екран (F/UTP) або екрани навколо кожної пари (U/FTP)
CAT7 10 Гбіт/сек 600—700 МГц Кабель цієї категорії має спільний екран та екрани навколо кожної пари (F/FTP або S/FTP)
CAT7а 40-100 Гбіт/сек 1000 МГц Модифікація САТ7. Кабель має спільний екран та екрани навколо кожної пари (F/FTP або S/FTP)

Купити кабель вита пара, ціна якого є доступною, можна на сайті нашого інтернет-магазину необхідного типу різних відомих торгових марок. Ціна за метр даної категорії товарів варіюється в залежності від наявності екрану, виду ізоляції, перерізу. У нас можна придбати провід вита пара цілою бухтою, або ж необхідної кількості метрів. Ми пропонуємо високоякісну продукцію, помірну її вартість та швидке доставлення по всій території України.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон