Кабель - це конструкція, що складається з провідників або оптоволокна, укладених в ізольовану оболонку. Вона використовується для підключення електроприладів, створення електромережі при будівництві або ремонті приміщення. Щоб ви змогли придбати ці вироби для облаштування електромережі у вашій оселі, на складі або на підприємстві, давайте розберімося, що вони собою являють, і на що важливо звернути увагу при їх підборі.
Чим кабель відрізняється від проводу?
Чіткого розмежування між двома цими поняттями в офіційних стандартах немає. Фахівці, що працюють з електронікою, а також видають сертифікати на подібну продукцію, орієнтуються на такі їх відмінності:
- Форма перетину. У кабелю вона приплеснута, а у дроту округла.
- Кількість струмопровідних елементів. Провід являє собою провідник з однієї або декількох жил, укладених в ізоляцію. Під кабелем же розуміють групу з двох і більше проводів, покритих ізоляційним матеріалом.
- Товщина ізоляції. У кабелів цей показник більше.
Провід має ширшу сферу застосування, ніж кабель. Так, його використовують передачі телекомунікаційних та електричних сигналів. Рідше вони застосовуються для скріплення різних елементів в ювелірній справі, при виготовленні одягу і в інших суміжних областях. Що стосується кабелів, то вони використовуються виключно для передачі електричного і телекомунікаційного сигналу. Але всупереч таким відмінностям, ці два поняття нерідко використовуються як синоніми.
Види кабелів
У продажу представлено кілька типів цих виробів. Серед таких:
- Кручена пара. До цієї категорії відносяться кабелі з двома і більше проводами, скрученими попарно. Усередині оболонки у них зазвичай вшита капронова нитка, що дозволяє розірвати ізоляцію та отримати доступ до жил. Застосовуються подібні вироби в телекомунікаційних мережах. Вита пара може бути екранованою, фольгованою. Також розливають її захищеними та незахищеними різновидами.
- Оптоволоконний кабель. Це поняття включає кілька типів виробів. Зразки з серцевиною з поліметилметакрилату й оболонкою з фторполімерів застосовуються для передачі сигналів на короткі відстані, вони призначені для телекомунікацій.
- Багатожильний елемент. У такого кабелю всередині розташовано декілька ізольованих провідників. Він застосовується для мереж з великими силовими навантаженнями, найбільш популярний на промислових підприємствах.
- Коаксіальний кабель. У таких пристроїв під ізоляцією розміщено два провідники, які передають неоднакові сигнали. Вважається, що продуктивність і стабільність роботи такого виробу вище, ніж у крученій парі.
У кожній з представлених категорій можна знайти як дорогі зразки, так і бюджетні товари. Підібрати їх можна під будь-яку технічну задачу.
На що звернути увагу при покупці електричного проводу
Вибираючи такий виріб, зверніть увагу на такі його особливості:
- Перетин (площа струмопровідної жили). Цей параметр розраховується під кожну технічну задачу окремо. Для його визначення використовується загальна формула: на 1 кв. міліметр жили доводиться потужність у 2,2 кВт (або струм на 10 А). Розрахунки за цією формулою можна виконати самостійно. Але якщо ви боїтеся помилитися, можете використовувати спеціальні таблиці.
- Рівень гнучкості. Чим більше у кабелю жил, тим вище цей показник.
- Якість ізоляції. Вона повинна бути щільною, однорідною, еластичною. Пам'ятайте, якщо ізоляція виявиться хиткою, провід буде жити недовго.
- Матеріал, з якого виготовлені жили. Вони можуть бути виконані з міді або алюмінію. Термін служби обох матеріалів однаковий. Однак мідь витримує до 80 вигинів, в той час, як алюміній - тільки 12 (він не підійде для складного монтажу). У продажу можна зустріти та комбіновані зразки з жилами з міді й алюмінію. Купувати такі не слід: річ у тому, що мідь з алюмінієм становлять неприпустиму гальванічну пару. При контакті вони руйнуються, а значить, подібний провід швидко вийде з ладу.
- Якість виробу. Щоб перевірити цей параметр, бажано зігнути дріт. Враховуйте наступне: хороший кабель при згинанні не пружинить і не тріщить. Крім того, він має рівний блискучий зріз. Пам'ятайте: якщо у придбаного виробу не блищать жили, значить, вони виконані не з чистої міді або алюмінію. А це пряме порушення ГОСТу.
- Фірма виробник. Віддавати перевагу краще виробам великих компаній, які можуть надати сертифікати відповідності на товар. Не обов'язково орієнтуватися на європейські бренди - на ринку представлено чимало китайських фірм з гідною бюджетною продукцією.
Купити якісний і недорогий провід електричний за цінами постачальників ви зможете в нашому інтернет-магазині. У нас ви також підберете комплектуючі для кабелю зі знижкою, в тому числі клеми, муфти, наконечники, перехідники, штекери. Ми проконсультуємо з питань оплати товарів і організуємо їх доставленням по Україні.