Деревоволокниста плита — листовий матеріал, який давно завоював любов професіоналів та домашніх майстрів завдяки легкості в обробці та розкроюванні, універсальності та доступності. ДВП стала незамінною частиною меблевої промисловості, а також вірним другом для створення ізоляції чи виконання завдань на будівництві.

Способи виробництва ДВП

Матеріалом для створення листа виступають очищені відходи від деревообробного процесу. Отримане волокно пресується під тиском. Фізико-хімічні властивості підвищують за рахунок додавання зміцнюючих сумішей, гідрофобізатори. Отримання деревоволокнистого полотна відбувається шляхом мокрого або сухого пресуванням.

Мокре пресування

Екологічність цього типу висока, адже використання сторонніх домішок мінімальне. Під час формування додається вода, від якої волокно розбухає. Вологе полотно потрапляє під гарячий прес. ДВП, виготовлену по такій технології, одразу видно завдяки сітчатій структурі з однієї сторони. Ціна на полотно виходить вищою за рахунок низької продуктивності, оскільки за 15 хвилин отримується лише одна плита.

Сухе пресування

На стадії підготовки до складу додають спеціальні суміші та смоли для досягнення більшої твердості. Маса відправляється в прес з вологістю до 8-ми відсотків. Швидкість склеювання становить 3-5 хвилин. Виробництво продуктивніше, менш затратне та дозволяє створювати товсті полотна. Поверхня при такому способі виходить гладкою з двох сторін.

Види ДВП

Використання, твердість та зовнішня обробка — ці характеристики дають змогу поділити деревоволокнисті плити на групи.

Вид Маркування Оброблення поверхні Щільність Товщина
м’яка М-1
М-2
М-3
відсутнє не більше 350 кг/м³ 8-25 мм
напівтверда НТ відсутнє не більше 800 кг/м³ 6, 8, 12 мм
тверда Т
Т-С
Т-П
Т-СП
відсутнє
тонкодисперсна деревна маса
під фарбування
комбінування двох способів
не більше 1000 кг/м³ 2,5; 3,2; 4,5 і 6 мм
надтверда СТ
СТ-С
відсутнє
тонкодисперсна маса
не більше 1200 кг/м³ 2,5; 3,2; 4,5 і 6 мм

Ламінована ДВП виводиться в окремий вид завдяки збільшеній стійкості до впливу вологи та міцності. Її популярність полягає в красивому вигляді поверхні. Користуються попитом полотна з малюнком під дерево, який часто обирають для облаштування інтер’єру.

Дерево-волокниста плита — властивості

Секрет успіху матеріалу полягає в поєднанні якості, ціни та експлуатаційних характеристик, показник яких варіюється залежно від виду. Наприклад, найкращою гнучкістю наділені м’які листи, оскільки в них невисока щільність та товщина. Рівень теплопровідності коливається від 0,04 до 0,24 Вт/мК. Використання деревоволокнистого полотна повинно бути в умовах, коли відсоток вологи не перевищує 10. Розміри плит впливають на швидкість та легкість монтажу. Довжина може знаходитися в діапазоні від 1,22 до 3 м, а ширина — 1,22- 1,7 м. Проте в промисловості трапляються більш габаритні варіанти.

Сфера застосування

ДВП з необробленою поверхнею — невід’ємна частина будівництва, а ще доволі затребувана під час ремонтних робіт. Для облицювань, оздоблень та створення красивих елементів використовується полотно, поверхня якої шліфована та оброблена.

Основні завдання, з якими з легкістю впорається ДВП:

  • м’які — утеплять стелю, підвищать звукоізоляцію, стануть в нагоді в якості обшивки стін;
  • напівтверді — популярні в меблевій сфері для виготовлення задніх стінок, ящиків та днищ;
  • тверді — часто зустрічаються в якості меблевих полиць, а ще їх можна використовувати для облицювання стін. підлоги, стелі;
  • надтверді — підходять для монтажу чорнової підлоги, створення перегородок та інших конструкцій. 

Обираємо ДВП швидко та без проблем

При виборі діє закономірність: модель підбирається, виходячи із завдань та умов використання. Ось правила, які допоможуть визначитися:

  1. Для конструкції, які піддаватимуться навантаженням, потрібно купити тверду, щільну, товсту ДВП.
  2. Забезпечити краще енергозбереження та ізоляцію допоможуть м’які листи.
  3. Для чорнових робіт підійдуть варіанти з необробленою поверхнею, якщо шукаєте матеріал для оздоблення, тоді варто звернути увагу на ЛДВП чи МДФ.
  4. Бажаєте пофарбувати полотно в потрібний колір? Обирайте маркування Т-С. Її можна грунтувати та наносити будь-який відтінок фарби.
  5. Для монтажу в місцях, де є ризик підвищеної вологості, потрібно віддати перевагу вологостійкій плиті.

Деревоволокниста плита — універсальний матеріал, який присутній ледь не в кожному приміщенні чи домі. Приваблива ціна дозволяє отримати якісний та довговічний результат за помірний бюджет. В каталозі інтернет-магазину АРС можна купити ДВП потрібних розмірів та товщини. Додатково можна замовити послугу доставки та вантажників. Зручні покупки забезпечено, оскільки оплата здійснюється в різні способи: готівково, через платіжну систему чи на розрахунковий рахунок.

Показати ще
Згорнути
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон